Через снігові бурі та різке похолодання у низці штатів на північному заході США сотні тисяч людей залишилися без електрики.
Про це повідомляє АР.
Внаслідок штормів у Тихому океані північно-західні штати США потрапили в зону екстремальних погодних умов. Сильні вітри, снігопади та морози до - 27 градусів за Цельсієм стали причиною оголошення надзвичайного стану у низці штатів та масштабних "блекаутів".
Зокрема, через обмерзання ліній електропередач та повалені дерева в Орегоні близько 270 тисяч людей залишилися без електрики на вихідні.
Найсильнішого удару "крижаний шторм" завдав по штатах Вашингтон, Орегон, Вайомінг та Огайо. Через випадіння рекордної кількості снігу місцевій владі довелося зупинити міжміське транспортне сполучення та припинити рейси громадського транспорту.
Для ліквідації наслідків негоди влада штатів залучила рекордну кількість спецтехніки, а також обладнала пункти обігріву для бездомних в усіх великих містах.
Національна служба погоди США заявила, що постраждалі штати повинні підготуватися до чергового удару шторму в понеділок, 15 лютого. Екстремальна зимова погода протримається на північному заході країни до кінця тижня.
Що відомо
- Природні катаклізми у 2020 році завдали різним країнам світу понад 100 мільярдів доларів сукупних збитків та призвели до загибелі понад 2 тисяч людей. Це визначили автори звіту "Підрахунок вартості 2020: рік кліматичного зриву", опублікованому організацією, що бореться зі світовою бідністю Cristian Aid.
- Учені з Метеорологічного бюро Великої Британії прогнозують, що у 2021 році у всьому світі стане прохолодніше, утім він все одно залишиться одним з шести найтепліших років.
- Науковці з американського університету Баффало (штат Нью-Йорк) з'ясували, що швидкість танення льодовиків Гренландії наразі загрожує стати найвищою за останні 12 тисяч років.