Україна вперше виступила на чемпіонаті світу з жіночого монобобу

Україна вперше виступила на чемпіонаті світу з жіночого монобобу

Україна вперше виступила на чемпіонаті світу з жіночого монобобу IBSF

Лідія Гунько - перша в історії України пілотеса, яка виступила на чемпіонаті світу з жіночого бобсею чи монобобу. У 2021 році Гунько дебютувала на світовій першості у монобобіРізновид бобслею - спортсмени змагаються наодинці, без розганяючих..

Це був перший в історії чемпіонат світу з жіночого монобобу - дисципліни, яка уже взимку 2022 року дебютує на Олімпійських іграх. Усього на старт заявилися 23 учасниці, серед яких була й українка Лідія Гунько.

Для неї цей старт став дебютним у сезоні в монобобі: упродовж зимового сезону Лідія виступала на етапах Кубка Європи у боб-двійці. В її активі також перша в історії України медаль у жіночому бобслеї.

Читайте також: Україна уперше в історії виграла медаль у жіночому бобслеї

Гунько змагалася у монобобі упродовж сезону 2019/20: фінішувала на 13, 24, 12 та 12 місцях на етапах світової серії.

Однак у порівнянні з минулим сезоном самі характеристики монобобу були суттєво змінені, тому українка, по суті, починала усе з нуля. У неї було кілька тренувань перед стартом чемпіонату світу в Альтенбергу, а потім безпосередньо сам виступ.

Читайте також: "Для іноземних команд ми загадка". Хто та з якою метою відроджує бобслей в Україні

Лідія Гунько у кожному заїзді покращувала свій особистий час. Перший спуск - багато помилок, найгірший час серед усіх атлеток. Другий спуск вийшов чистішим, передостаннє місце. У третій спробі Гунько показала 20-й результат, покращила свій час у порівнянні з першою спробою на 1.26 секунди!

Відібратися у топ-20 та продовжити змагання у вирішальній спробі українка не змогла - вона фінішувала на підсумковому 21-му місці. Відставання від лідерки складало 7.95 секунди.

Як зазначила сама спорстменка, з кожною наступною спробою вона все більше звикала до монобобу.

Для Лідії Гунько - це був дебютний чемпіонат світу в кар'єрі у бобслеї чи монобобі. Це також була перша світова першість для українського жіночого бобслею.

Чемпіонкою світу стала американка Кайлі Хамфріс, бобслеїстка з 17-річним досвідом. Друге-третє місце за німкенями - Штефіна Шнайдер та Лаурою Нольте.

Що далі

  • Основна ціль української бобслейної жіночої команди - квота на Олімпіаду-2022. У сезоні 2021/22 Україна матиме квоту на виступу на Кубку світу з монобобу, а також планує змагатися у боб-двійці.
Категорії
Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт