30-річна кропивничанка Віра Компанієць чотири роки була на діалізітерапія очищення крові при нирковій недостатності., чекаючи на пересадку нирки. Її нирки після ускладнень від грипу працювати відмовлялись. Трансплантацію нирки жінці провели в Черкасах 5 грудня 2020 року. Донором стала мати. Суспільне дізнавалось, як живеться дівчині з мамою другий місяць після трансплантації.
Після пересадки нирки Віра Компанієць п'є таблетки – за графіком. Сказала, що робитиме це протягом всього життя, щоб підтримувати нирку: ”Хворію з дитинства. Грипу дав ускладнення на нирки. Лікування не дало жодного результату. Одного дня здала аналізи, сказали – тільки діаліз”.
Зі слів дівчини, для неї це був вирок. На діалізі була чотири роки. До лікарні їздила тричі на тиждень. Через це не могла працювати: ”Одні обмеження. Ти нікуди не можеш поїхати, нічого з'їсти. В гості не ходила, щоб не випити зайвого чаю. Через це стала асоціальною людиною. Мало з ким спілкувалася. Дім-лікарня-дім. Це було не життя, а існування”.

Віра додала, що на пересадку нирки потрібно було понад 200 тисяч гривень. Потім з телепрограми дізнались, що у Черкасах такі операції роблять безкоштовно. Мати дівчини підійшла, як донор: ”У мене тепер три нирки. У мами – одна”.
Мати, Надія Компанієць, каже, що для її доньки розпочалося нове життя: ”Я починаю плакати від радості, розуміючи, що змогла допомогти. Не всі батьки можуть бути донорами. У нас все вийшло добре. Я сумісна з нею”.
Після трансплантації Віра і Надія дотримуються дієти. Не можна їсти жирного, солоного і солодкого. Раз на місяць потрібно їздити на огляд до лікаря, завідувача Черкаського обласного центру онкоурології Романа Морару-Бурлеску, який провів трансплантацію.
Для Віри Компанієць така операція була безкоштовною. Гроші дало Міністерство охорони здоров’я.
Читайте також
- У Кропивницькому з обмороженням ніг ушпиталили чоловіка.
- Витягли, зігріли, зателефонували в притулок. Як кропивничани рятували собаку з крижаної води.
- У Кропивницькому створили соляну кімнату у вигляді печери.