Американські дослідники навчили свиней грати джойстиком у відеоігри

Американські дослідники навчили свиней грати джойстиком у відеоігри

Американські дослідники навчили свиней грати джойстиком у відеоігри
. Фото ілюстративне: Unsplash/Photo by Phoenix Han

Американські вчені заявили, що навчили чотирьох свиней користуватися джойстиком і управляти курсором на моніторі. Дослідники припускають, що свині розумніші, ніж вважалося раніше, передає The Guardian.

Як пише видання, дослідники використовували частування, щоб навчити свиней переміщати джойстик за допомогою морди, дивлячись на екран комп'ютера.

Дослідники представили тваринам відеогру, у якій їм доводилося використовувати джойстик для маневрування курсором до тих пір, поки він не зіткнеться з однією з чотирьох стінок на екрані. При зіткненні гра видавала звук і свиня отримувала частування. Чим краще це виходило у свині, тим менше стінок було в грі.

Команда проаналізувала останні 50 спроб кожної свині за сценаріями з трьома, двома та однією стіною по черзі, визначивши, як часто свиня вдаряється об стіну своїм першим рухом курсору.

Результати показали, що тримісячні самці йоркширських свиней Гамлет і Омлет змогли виконати завдання краще, коли на екрані були одна чи дві стіни, але не три. Однак після 12 тижнів навчання вони були виключені з експерименту, бо виросли та стали надто великими, щоб стояти довго для завершення сеансів.

"Потенційно свині можуть навчитися, розуміти та реагувати на більше, ніж ми припускали", – сказала співавторка дослідження та професор Кендіс Кроні з університету Пердью.

Проте свині в цілому грали не так добре, у порівнянні з приматами, такими як макаки-резуси. Команда дослідників передбачає, що сенсорні екрани, а не джойстики, можуть виявитися цінними для подальшого дослідження когнітивних здібностей свиней.

Раніше вчені з'ясували, що свині здатні виконувати безліч завдань, зокрема, розв'язувати головоломки з кількома варіантами відповідей і навчатися командам "сидіти" тощо.

Читайте також

  • Канадські вчені з'ясували, що у котів, які не харчуються м'ясом, краще розвинене тіло та міцніше здоров'я, ніж у звичайних.
  • У місті Ханчжоу в Китаї розробили систему розпізнавання собак за їхніми носами. Таким чином планується відстежувати загублених тварин.
  • Учені дійшли висновку, що шум від людської діяльності шкодить морській флорі та фауні, так само як і зміни клімату.
На початок