У Китаї створили систему розпізнавання собачих носів

У Китаї створили систему розпізнавання собачих носів

У Китаї створили систему розпізнавання собачих носів
. China Daily

У місті Ханчжоу в Китаї розробили систему розпізнавання собак за їхніми носами. Таким чином планується відстежувати загублених тварин.

"Так само, як відбиток пальця людини, відбиток носа у вихованця унікальний і ніколи не змінюється- За допомогою ідентифікації з відбитком носа домашньої тварини ми можемо створити файл для застрахованого вихованця, щоб точно підтвердити його особу", - сказав Ян Ран, генеральний директор компанії ChongAiWangGuo, яка вдосконалила технологію разом з Інститутом передових технологій Шеньчженя, передає Chinadaily.

Як відзначається, наразі точність технології становить 98%, однак її планують покращити до 99,9%.

Власники собаки мають завантажити спеціальний додаток та сфотографувати ніс тварини. Після цього пес отримає власне цифрове посвідчення, відтак - тварину реєструють у відповідній базі і правоохоронці зможуть, за потреби, її ідентифікувати. Розробники відзначають, що такий спосіб ідентифікації тварин безпечніший за чип, оскільки зменшує ризик травмування.

Водночас, власники тварин кажуть, що зробити чітке зображення носа собаки досить складно, оскільки тварина постійно рухається і фото виходять нечіткі. При цьому, ніс для посвідчення треба сфотографувати з кількох боків. Також технологія призначена лише для собак. Розробники пояснюють це тим, що ніс кота набагато складніше сканувати.

Влада Ханчжоу сподівається, що нова система розпізнавання тварин допоможе швидше знаходити собак, що загубилися та карати недобросовісних власників.

Що відомо

  • Американські авіакомпанії більше не будуть зобов'язані перевозити у літаках тварин для емоційної підтримки. Пасажири наполягли на тому, щоб брати з собою коней, свиней, павичів і індиків через психологічні причини.
  • Тварини проявляють позитивний настрій, коли "виграють", і сумний, коли "програють", що впливає на їхню поведінку. Про це стверджує дослідження науковців з Белфаста
На початок