Зеленський підписав закон про "інвестиційних нянь"

Зеленський підписав закон про "інвестиційних нянь"

Зеленський підписав закон про "інвестиційних нянь" УНІАН

Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні", ухвалений парламентом 17 грудня 2020 року.

"Законопроект розроблено з метою стимулювання залучення в економіку України стратегічних інвесторів, підвищення інвестиційної привабливості України, а також зростання конкурентоспроможності економіки України через запровадження державної підтримки великих інвестиційних проектів", — зазначено у пояснювальній записці до документу.

Зокрема, закон передбачає надання державної підтримки українським та іноземним інвесторам із загальною сумою інвестицій від 20 млн євро. Також він закріплює статус державної установи, до якої входитимуть інвестиційні менеджери для супроводу інвесторів у процесі підготовки та здійснення інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями.

Державна підтримка може надаватися інвестору у формі пільг, як то звільнення від сплати податку на прибуток, мита, надання права на користування земельною ділянкою для реалізації інвестиційного проєкту зі сплатою орендної плати за спеціальними умовами, а також шляхом будівництва або реконструкції такої інфраструктури за кошти держави.

Підтримка має надаватиметься підприємствам, які працюють у переробній промисловості, транспортній галузі, освіті, науковій та науково-технічній галузях, охороні здоров'я, мистецтві, культурі, спорті, туризмі та курортно-рекреаційній сфері. Також у процесі реалізації проєкту має бути створено щонайменше 150 робочих місць із середньою заробітною платою працівників не менш як на 15% вищою за середню заробітну плату у відповідній галузі в регіоні у попередньому календарному році. Термін реалізації проєкту не має перевищувати 5 років.

Як визначається законом, загальний обсяг державної підтримки не має перевищувати 30% від суми інвестицій у проект.

Що відомо

  • Верховна рада підтримала проєкт закону про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями №3760 у повторному другому читанні.
  • Кабінет міністрів дозволив імміграцію в Україну іноземців та осіб без громадянства, які перераховують з власного закордонного рахунку кошти в іноземній валюті на поточний рахунок підприємства, яке створене цим іноземним інвестором в Україні.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди