Симптоми СOVID-19 для безкоштовного ПЛР-тесту можна перевірити онлайн

Симптоми СOVID-19 для безкоштовного ПЛР-тесту можна перевірити онлайн

Симптоми СOVID-19 для безкоштовного ПЛР-тесту можна перевірити онлайн АР

В Україні безкоштовний ПЛР-тест на COVID-19 роблять пацієнтам, які мають яскраво виражені симптоми ГРВІ, пневмонії або важкого гострого респіраторного синдрому. Уточнити наявність симптомів та отримати рекомендації можна онлайн.

Як повідомили в Центрі громадського здоров'я, кількість хворих на коронавірус в Україні зберігається на високому рівні, тому держава забезпечує безкоштовне тестування на COVID-19 всім громадянам у разі наявності симптомів. Перевірити себе можна за допомогою онлайн-тесту на сайті Infermedica.

"Протокол скринінгу на COVID-19 розроблений з суворим дотриманням рекомендацій ВООЗ, щоб надати вам найбільш точну і достовірну з медичної точки зору інформацію", — зазначено на сайті.

Там також наголосили, що результат цього обстеження не є повноцінним діагнозом і не є кваліфікованим медичним висновком.

Спершу пацієнту необхідно зазначити свій вік та стать, а потім обрати з переліку ймовірні симптоми та відповісти на уточнювальні питання. Наприкінці система обробляє дані та видає рекомендації щодо подальших дій. Зокрема, якщо у пацієнта є симптоми, йому радять звернутися до сімейного лікаря та уникати будь-яких контактів з іншими людьми. Готовий підсумок можна завантажити до друку.

Обстеження на COVID-19 можна пройти онлайнinfermedica

Приклад картки із запитаннями

У ЦГЗ наголосили, що сімейний лікар має ухвалювати рішення про надання направлення на безкоштовне проведення ПЛР-тесту чи направлення мобільної бригади для проведення тестування.

Що відомо

  • Міністерство охорони здоров'я розробило інтерактивну карту з пунктами безкоштовного тестування на COVID-19.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що медичні заклади України повністю забезпечені тестами на виявлення COVID-19 та можуть робити до 100 тисяч тестувань на добу.
  • 12 грудня Міністерство охорони здоров'я оновило стандарт надання медичної допомоги у частині використання швидких тестів на визначення COVID-19. Тестуватимуть людей з будь-якими ознаками респіраторного захворювання.
  • У Центрі громадського здоров’я повідомили, що наявні в Україні тест-системи здатні виявити будь-який штам збудника COVID-19, зокрема, й той, про стрімке поширення якого раніше заявив уряд Великої Британії.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди