В Україні пропонують карати за прояви сексизму

В Україні пропонують карати за прояви сексизму

В Україні пропонують карати за прояви сексизму freepik.com

В Україні пропонують карати за прояви сексизму. Два законопроєкти про поняття сексизму та відповідальність за його прояви зініціював народний депутат Олександр Качура.

Кропивничанин Андрій Глухий п’ять років працює майстром манікюру. Розповідає, перші клієнти ставились до нього з побоюванням. З опаскою тому, що я хлопець, а не дівчина. Після першого знайомства все ішло на спад”.

Каже, коли став майстром манікюру, знайомі з нього жартували. Відноситись з повагою почали коли дізналися, що займається цим професійно.

Юлія Большакова згадує, як вперше прийшла на манікюр до чоловіка. Ми майже дві години просто мовчали. А потім роззнайомились, почали спілкуватись. Я ним дуже задоволена. П’ятий рік вже ходжу, мене все влаштовує”.

Експертка з гендерних питань Ольга Гріднєва роповідає, прояви сексизму частіше стосуються жінок. Під сексизмом розуміються будь-які слова, жести, поведінка або візуальний образ – картинка може бути, яка виходить з ідеї, що одна стать не така гарна, як інша стать. Тобто вона має певні недоліки, певні вади просто через статеву приналежність. В нас чим вище рівень посади, яку обіймає людина, тим статистично там менше жінок”.

Депутатка Кропивницької міськради Катерина Шамардіна, каже прояви сексизму відчула коли вирішила у 2020 році балотуватися на посаду міського голови. “Коли я заявила про те, що зареєстрована кандидаткою на посаду міського голови, почали надходити коментарі з порадами в лапках, що така посада мені не потрібна, що вона не для мене, що там треба розбиратися в каналізації, фінансах та економіці – це дослівно. Тобто люди навіть, не цікавилися, чи маю я досвід в цих сферах, чи яку я маю освіту і фах. То вони вирішили, що я всього цього не знаю, не розбираюсь – через те, що я жінка”.

Олександр Працков десять років працює директором модельної школи та двадцять років дизайнером одягу. “Кожного разу коли тебе запитують, чим ти займаєшся і кажеш, що ти керівник модельної агенції – це завжди викликає таку суперечку, бо є дуже багато стереотипів, що чоловіки, які займаються цим бізнесом це – направлення, яке не зовсім займається модельним бізнесом, а більше займається всякими неприпустими речами”.

У Верховній раді зареєстрували два законопроєкти, один запроваджує поняття сексизму на законодавчому рівні, другий – відповідальність за його.

Законопроекти планують ухвалити до кінця року. Якщо ухвалять, за прояви сексизму українців штрафуватимуть від 170 до 340 гривень, або будуть арештовувати на 7 діб. За вчинення повторно штраф подвоюється – до 680 гривень або п’ятнадцять діб арешту.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди