Сто працівників Тернопільської районної лікарні пікетували біля господарського суду

Сто працівників Тернопільської районної лікарні пікетували біля господарського суду

Сто працівників Тернопільської районної лікарні пікетували біля господарського суду Роман Балабан

Сто працівників Тернопільської районної лікарні пікетували біля господарського суду. Вони вимагали, щоб медзаклад не передавали на баланс Тернопільської міської громади, а також, щоб до судового процесу долучили їхню юристку. Про це розповів медичний директор Роман Балабан.

За його словами, сьогодні юристку долучили до судового процесу. Медичні працівники хочуть, щоб лікарню передали на баланс Великобірківської громади, яку обслуговує медичний заклад. Тернопільська центральна районна лікарня зараз на балансі Тернопільської районної ради. Лікарня обслуговує пацієнтів із 6 громад Тернопільського району. Медзаклад обслуговує 67 тисяч жителів району.

Сто працівників Тернопільської районної лікарні пікетували біля господарського судуРоман Балабан

Сто працівників Тернопільської районної лікарні пікетували біля господарського суду

За приміщення медзакладу з районною радою судиться Тернопільська міськрада. За його словами, суди тривають від листопада минулого року.

Юристка Тернопільської районної лікарні Людмила Крічфалушій каже, вирішувати, кому передати заклад, мають депутати районної ради:

"Засновником, власником та органом управління, майном, яке перебуває на балансі Тернопільської центральної районної лікарні являється Тернопільська районна рада, тому вона може змінити засновника, змінити власника майна і змінити орган управління. Це робиться шляхом відповідного рішення на сесії".

Сто працівників Тернопільської районної лікарні пікетували біля господарського судуРоман Балабан

Сто працівників Тернопільської районної лікарні пікетували біля господарського суду

Голова Великогаївської громади Олег Кохман каже, жителі його громади також лікуються в цьому медзакладі. За його словами, разом із головами інших громад вирішили, що медзаклад можна передати на баланс Великобірківської громади.

"Ми вже визначилися. Ми тільки “за”. Кошти йдуть туди, вертаються назад. В процесі ми сідаємо за стіл переговорів, бо це наш район – 6 громад, які переживають, щоб надавалася послуга людям. І якщо вона буде надаватися, то ми також будемо включатися в процес надавання коштів, щодо реконструкції, чи якихось капітальних вкладів", – розповів Кохман.

Голова Тернопільської районної ради Віктор Козорог каже, рішення, кому передати медзаклад, мають прийняти на сесії:

"Представники кожної громади, депутати, мають право звернутися з клопотаннями, які будуть розглянуті і вирішені на сесії ради. Заклад повинен функціонувати в будь-якому випадку. Ми можемо на найближчій сесії розглянути це питання, але чи буде воно прийняте, я не можу гарантувати".

Начальник управління правового забезпечення Тернопільської міської ради Олександр Печіль розповів, чому судяться за приміщення лікарні:

"В законі про місцеве самоврядування відображено, що не пізніше ніж до першого липня 2021 року районні ради зобов’язані передати всі без виключення об’єкти нерухомого майна органам місцевого самоврядування, на території яких вони розміщені. Якщо брати в сукупності дві вимоги закону, то Тернопільська міська рада, станом на сьогоднішній день, нажаль в судовому порядку, намагається встановити законність цього всього процесу".

Балабан каже, що наступне судове засідання має відбутися 23 лютого.

Що відомо

  • У Тернополі майже сто працівників лікарні пікетували біля райради.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди