Нацбанк вводить у обіг пам'ятну монету до 250-річчя Львівської обсерваторії

Нацбанк вводить у обіг пам'ятну монету до 250-річчя Львівської обсерваторії

Нацбанк вводить у обіг пам'ятну монету до 250-річчя Львівської обсерваторії Фото Нацбанк України

10 лютого 2021 року Національний банк України вводить у обіг пам'ятну монету номіналом 5 гривень. Вона присвячена до 250-річчя Львівської обсерваторії. Про це повідомили на офіційному сайті Національного банку.

На реверсі монети зображений збірний образ астронавта, панорама Львова XVIII століття та є напис Астрономічна обсерваторія Львівського університету.

На аверсі монети розміщено: на тлі стилізованого зоряного неба: малий Державний Герб України (угорі), під яким написи – УКРАЇНА/2021; у центрі на дзеркальному тлі – телескоп обсерваторії Львівського університету, номінал, логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч від телескопа).

Тираж становитиме 35 тисяч монет.

Що відомо

  • Обсерваторія Львівського національного університету імені Івана Франка одна із найстаріших обсерваторій Східної Європи, заснована у 1771 році, з чим пов’язують початок розвитку астрономії у Львові.
  • Вивчення небесних об’єктів у Львові тоді було на тому самому рівні, що й у Берліні, Вільнюсі чи Відні, оскільки обсерваторія за оснащенням не поступалася тогочасним європейським подібним закладам.
  • Науковців виховували у Львівському університеті, де спеціально запровадили окремий курс астрономії. Основними є дослідження Сонця, зір, міжзоряного середовища, галактик та Всесвіту як цілого.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди