На Рівненщині з'явився перший індустріальний парк. Де він та що це означає

На Рівненщині з'явився перший індустріальний парк. Де він та що це означає

На Рівненщині з'явився перший індустріальний парк. Де він та що це означає Facebook Віталій Коваль

На Рівненщині з'явився перший індустріальний парк площею 125 гектарів. Наявність такого парку в області підвищить інвестиційну привабливість регіону, – переконані в обласному департаменті економічного розвитку.

Перший в області індустріальний парк Індустріальний парк — територія, виділена при плануванні міста для промислового розвитку. Метою створення таких парків є забезпечення підприємств спільною розвиненою інфраструктурою та забезпечення контролю над виробництвом та впливом на довкілля. внесли у реєстр промислових парків України. Знаходиться він на території Малолюбашанської територіальної громади.

Функціонування такого парку дозволить області конкурувати з іншими регіонами та підвищить інвестиційну привабливість Рівненщини, – розповіли в обласному департаменті економічного розвитку.

"На даний час – це гола земельна ділянка. Але ми вже є в реєстрі – це відкриває нам можливості залучати гроші державного бюджету на інженерне облаштування земельної ділянки. Раніше такої можливості не було", – зазначає директор обласного департаменту економічного розвитку Костянтин Мокляк.

Він додав, що індустріальний парк – це підготовлена земля, на якій є певні інженерні облаштування: підведена об'їзна дорога, виведене водо- та електропостачання.

"Скажемо, підготовлена земельна ділянка, де інвестор може швидко розпочати будівництво виробничого приміщення і запустити виробництво", – розповів посадовець.

Костянтин Мокляк зазначає, що спочатку земельну ділянку даватимуть в оренду під будівництво. А коли підприємство побудують і воно запрацює, то тоді його можна буде приватизувати.

"Також підприємства матимуть право на пільги зі сплати місцевих податків і зборів – це орендна плата за землю, плата за нерухомість тих людей, які будуть в цьому індустріальному парку розміщенні", – каже посадовець.

Він додав, що учасників парку звільнятимуть від сплати в'їзного мита за обладнання. Тобто, якщо людина є учасником парку і покаже податкові документи – на неї буде нульове мито.

"Наразі органи місцевого самоврядування та обласна адміністрація готуватиме документацію на проведення певних видів інженерних комунікацій, після чого будуть залучати ресурс, в тому числі й з державного бюджету. Робитимуть дорогу та підведення електроенергії на майданчик, газ і так далі", – уточнив директор обласного департаменту економічного розвитку Костянтин Мокляк.

Він додав, що в області є 12 земельних ділянок промислового призначення.

Що відомо

  • Територія індустріального парку в Малолюбашанській громаді є найпідготовленішою для парку. Також вона виграла конкурс "золота земельна ділянка". Переможця відбирали польські експерти.
  • Під час оцінювання ділянки враховувались: локалізація земельної ділянки, її юридичний статус, ландшафтні властивості, інфраструктура, комунікації, наявність під’їзних шляхів та близькість залізничної колії.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди