Нові спеціальності та залучення іноземних студентів. Претендентка на посаду ректора ЦДПУ

Нові спеціальності та залучення іноземних студентів. Претендентка на посаду ректора ЦДПУ

Нові спеціальності та залучення іноземних студентів. Претендентка на посаду ректора ЦДПУ Анна Дефорж

У програмі Радіомайдан на Українському радіо Кропивницький кандидатка на посаду ректора Центральноукраїнського педагогічного університету імені Володимира Винниченка, докторка історичних наук, професорка Ганна Дефорж розповіла, що насамперед робитиме на новій посаді, які відкриє нові спеціальності та як будуть залучати студентів. Розмову вела Наталія Сметанко.

Що відомо: У Центральноукраїнському педагогічному університеті імені Володимира Винниченка обирають ректора. Претендентів – семеро. У виборах беруть участь наукові, науково-педагогічні та педагогічні працівники університету, виборні представники з числа інших категорій працівників та виборні представники з числа студентів.

Яку б нову спеціальність ви відкрили в університеті?

На базі природничо-географічного факультету можна відкрити спеціальність "логістика". Ця спеціальність затребувана в Україні, таких спеціалістів готують один-два ВИШі. У нашому регіоні такої спеціальності немає. На базі фізико-математичного факультету можна відкрити спеціальність "Кібербезпека".

Звідки будете залучати спеціалістів для викладання нових дисциплін?

Подивимося, яким володіємо кадровим потенціалом. Можливо,у нас не вистачить своїх викладачів і ми будемо запрошувати викладачів з інших навчальних закладів. В освіті сьогодні невесела ситуація: багато кафедр і факультетів, навіть потужних університетів реорганізується і ми отримуємо вилучення кадрового потенціалу. Можна промоніторити цей сегмент і залучити людей.

Яким бачите процес залучення студентів до університету?

Велике сподівання покладаємо на залучення іноземних студентів. Це підвищить рівень навантаження. Для залучення українського студента потрібно розпочинати потужну профорієнтаційну програму. Співпраця із школами, коледжами. Раніше їздили у школи завідувачі кафедр, декани і розповідали про спеціальність. Це дуже дієва форма профорієнтації. Потрібно оновити наш сайт. Я за професіоналізм. Якщо я цього не вмію робити, запрошу на роботу людей, які будуть просувати сайт, університет, адже це цілі технології.

Фінансове підгрунтя для цього є?

Таке ж запитання нам ставить міністерство і постійно наголошує: шановні, навчіться заробляти кошти. Для цього потрібно організовувати семінари, круглі столи, щоб нас цьому вчили. Сьогодні дуже популярна, дієва і прибуткова грантова діяльність. Потім, розширення наших бюджетних госпрозрахункових тематик. Наступне – надання супутніх освітніх послуг. При університеті існує мовний центрі, на його базі можна відкрити підготовче відділення і викладати українську, англійську, німецьку студентам, які навчаються у наших вишах.

Що відомо

  • Програма кандидата на посаду ректора ТУТ
  • Другий тур виборів відбудеться 25 лютого.
  • На посаду ректора претендують семеро кандидатів:

– доктор історичних наук, професор Анна Дефорж;

– кандидат хімічних наук, доцент Євген Клоц;

– доктор філологічних наук, професор Сергій Михида;

– доктор педагогічних наук, професор Валерій Радул;

– доктор філологічних наук, професор Олег Семенюк;

– доктор юридичних наук, професор Євген Соболь;

– кандидат юридичних наук, доцент Віталій Юрах.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди