Правозахисні організації бойкотують проти Олімпіади-2022 через порушення прав людини у Китаї

Правозахисні організації бойкотують проти Олімпіади-2022 через порушення прав людини у Китаї

Правозахисні організації бойкотують проти Олімпіади-2022 через порушення прав людини у Китаї AP

Вони вважають, що в Китаї існує дискримінація відносно представників національних меншин.

Коаліція із 180 правозахисних організацій виступила з протестом проти проведення зимових Олімпійських Ігор-2022 в Пекіні. Про це повідомляє CBC.

Що трапилося?

Правозахисні групи в середу, 3 лютого, висловили протест щодо проведення Олімпади в Пекіні, яка повинна відбутися у наступному році. Свою позицію організації пояснили постійними новинами про порушення прав представників етнічних меншин в країні.

До складу коаліції увійшли представники тібетської, уйгурської, монгольської груп та жителі Гонконгу. Вони підготували відкрите звернення до урядів інших країн, щоб ті погодилися із їх позицією та також висловили протест щодо проведення Олімпади в Китаї.

Читайте також: Очільник оргкомітету Олімпіади-2020 потрапив у сексистський скандал. Але у відставку йти не планує

Вплинути завдяки протесту на проведення Олімпіади правозахисні групи намагаються не вперше. Перед цим вони зверталися до Міжнародного олімпійського комітету, проте в організації проігнорували їх звернення, зазначивши, що спортивний орган не має жодного відношення до політики.

Політика Китаю відносно уйгурів

Уйгурське питання отримало найбільшу увагу в зверненні правозахисних організацій. Минулого тижня держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Китай здійснює політику геноциду відносно етнічних меншин, на що влада країни відреагувала звинуваченнями у її внутрішні справи та політизацію спорту.

Згідно даних правозахисних організацій, Китай з 2016 року проводить жорстку політику відносно уйгурів. Представників цієї групи меншин відсилають до таборів, де їх піддають тортурам, стерилізації та примусовій праці.

Читайте також: Україна не потрапить до топ-20 медального заліку зимової Олімпіади-2022

Спочатку в Китаї заперечували існування відповідних місць. Проте пізніше влада країни визнала, що такі райони існують, заперечивши при цьому будь-яку дискримінацію на національній та релігійній ознаках, зазначивши, що вжиті заходи необхідні для боротьби із тероризмом та сепаратизмом.

Що відомо

  • Китай раніше приймав Олімпіаду: в 2008 році тут були проведені літні Олімпійські ігри. Тоді також до китайської влади були претензії щодо порушення прав людини, проте вона обіцяла, що здійснюватиме свою політику у напрямі покращення відносин щодо нацменшин.
  • Зимові Олімпіські Ігри в Китаї відбудуться наступного року з 4 по 20 лютого.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу