На Тернопільщині 317 тисяч людей здають в оренду землю та отримують паї

На Тернопільщині 317 тисяч людей здають в оренду землю та отримують паї

На Тернопільщині 317 тисяч людей здають в оренду землю та отримують паї Суспільне Тернопіль

317 тисяч людей на Тернопільщині здають в оренду землі сільськогосподарського призначення та отримують паї. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив директор обласного департаменту агропромислового розвитку Володимир Стахів.

За його словами, на території області є майже півтора мільйона гектарів землі. Із них – понад пів мільйона – у приватній власності жителів.

Ігор Береза – житель села Товстолуг, що входить до Великогаївської громади. Чоловік розповів, має майже 2 гектари землі сільськогосподарського призначення. В оренду її не здає і продавати не планує.

"Самі будемо обробляти. Все сіємо: овес, пшеницю, ячмінь. Худобу годуємо – коника, лошичку, овечки, кролики. Ніяка оренда не може бути, самі працюємо", – каже Береза.

На Тернопільщині 317 тисяч людей здають в оренду землю та отримують паїСуспільне Тернопіль

Ігор Береза

У старостинському окрузі села Товстолуг є села Кип’ячка та Застінка, каже староста цих сіл Юрій Присяжний. Він розповів, скільки земель сільськогосподарського призначення є на території цих населених пунктів і чи продаватимуть її люди:

"На нашій території розташовані близько 1 800 гектарів ріллі. Серед них коло 900 гектарів – це Товстолуг, біля 600 гектарів – Застінка і більше 500 – це Кип’ячка. Серед цієї кількості землі, в нас більше 500 паїв. Більшість паїв у нас в оренді. Близько 150 гектарів обробляють люди самі".

На Тернопільщині 317 тисяч людей здають в оренду землю та отримують паїСуспільне Тернопіль

Юрій Присяжний

Голова Великогаївської об’єднаної громади Олег Кохман розповів, у громаді, до якої входить 14 сіл, є 9 тисяч гектарів землі сільськогосподарського призначення. Деякі з них орендують фермерські господарства, їх у громаді – 9.

"5 тисяч гектарів обробляють наші фермери. Решта – це покоси, городи людські і другі землі. Ми орієнтовно заробляємо податками від фермерів коло 6 мільйонів гривень. Люди завжди є, які хочуть продавати землі товарного виробництва, але питання це вивчається. Побачимо першого липня, яка буде діяти ціна і кому вони захочуть її продавати", – розповів Кохман.

Чоловік каже, землі, які належать громаді, також здають в оренду:

"Ми їх виставляємо з аукціону, тому що наповнюємо бюджет. Минулого року виставляли 20 гектарів землі і, проводячи тендер, зайшов фермер, який за гектар землі платить 14 тисяч гривень. Ми не ставимо продаж назавжди, тому що села розвиваються і плануємо, що будуть використовуватися вони для потреб жителів нашої громади.

На Тернопільщині 317 тисяч людей здають в оренду землю та отримують паїСуспільне Тернопіль

Олег Кохман

Загалом торік жителі області за оренду земельних ділянок отримали 2 мільярди 66 мільйонів гривень.

"Землевласники земельних часток паїв отримують відповідну орендну плату, яка на сьогоднішній день досить пристойна і ніхто нікого не заставляє продавати земельні частки паї. Це право людини, так само як право людини користуватися квартирою і продати, так само право людини користуватися, здавати в оренду, самому працювати на земельній частці паю, або , при потребі, продати іншому землекористувачу. Наші аграрії, які обробляють земельні частки паї, є першочерговими на їхнє придбання", – каже директор обласного департаменту агропромислового розвитку Володимир Стахів.

На Тернопільщині 317 тисяч людей здають в оренду землю та отримують паїСуспільне Тернопіль

Володимир Стахів

Нагадаємо, з 1 липня 2021 року в Україні запрацює ринок землі. Володимир Стахів розповів, яка ціна буде на гектар землі та хто зможе її придбати:

"Цінова ситуація на ринку землі в Тернопільській області – нормативна грошова оцінка на 1 гектар ріллі – трохи більше 29 тисяч гривень і до 1 січня 2030 року дана норма буде діяти. Тобто, не нижче даної нормативної грошової оцінки. З 1 липня зможуть купувати земельні ділянки фізичні особи, що є громадянами України. Максимальна земельна ділянка, яку можна придбати – це 100 гектарів на одну особу. Другий етап розпочнеться з 1 січня 2024 року, коли до фізичних осіб підключаться ще юридичні особи. Максимальна земельна ділянка – 10 тисяч гектарів. Іноземців на даних етапах, до проведення Всеукраїнського референдуму, не буде допущено до ринку землі".

Для того, щоб придбати землю, в ділянки має бути кадастровий номер, каже заступниця начальника Держгеокадастру області Валентина Бліщ. За її словами, землю можуть купити як на електронних земельних торгах, так і особисто у власника землі:

"У нас в області, коли державні акти видавалися старого взірця, де не присвоєний кадастровий номер, то треба переконатися і замовити відповідну документацію, щоб відомості про ділянку були внесені. По-перше – це прозорість, а по-друге – це унеможливить рейдерські атаки і продаж іншими особами прав на землю".

На Тернопільщині 317 тисяч людей здають в оренду землю та отримують паїСуспільне Тернопіль

Валентина Бліщ

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди