Німеччина та Європейський союз підтримують зв'язок і ведуть переговори з американськими колегами щодо нових санкцій проти Росії.
Про це заявив речник уряду Німеччини Стефан Корнеліус, передає Der Standard.
Передумовами цього є зусилля Конгресу США щодо запровадження нових санкцій проти Росії. За словами дипломатів ЄС, президент США Дональд Трамп виступив проти цього на зустрічі з представниками європейських урядів.
За словами Корнеліуса, підготовка 18-го пакета санкцій ЄС продовжиться в будь-якому разі. Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц наголосив, що сертифікація газопроводу "Північний потік" через Балтійське море наразі немислима.
Щодо можливих переговорів між Україною та Росією, речник уряду також наголосив, що таку зустріч доведеться дуже ретельно готувати. Тому розмови про дату чи формати є спекулятивними.
17-й пакет санкції ЄС проти Росії
20 травня Рада ЄС затвердила 17-й пакет санкцій проти Росії. Як наголосила Верховна дипломатка ЄС Кая Каллас, цей раунд санкцій проти Росії є наймасштабнішим з початку війни РФ в Україні, разом з новими гібридними санкціями, санкціями, пов'язаними з правами людини, та санкціями, пов'язаними з хімічною зброєю.
Рада ЄС запровадила санкції проти трьох російських підрозділів, що входять до складу Збройних сил Росії, і причетні до розробки та використання хімічної зброї на війні проти України.
Так, до санкційного списку потрапили: війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту, 27-й науковий центр і 33-й Центральний науково-дослідний та випробувальний інститут Міноборони РФ.
До санкційних списків також додали 21 особу та шість організацій, причетних до дестабілізаційних дій проти ЄС, його держав-членів та міжнародних партнерів. Під санкції ЄС потрапили кум Путіна Віктор Медведчук і його соратники, співробітник ГРУ РФ, російські судді, блогери тощо. Зазначається, що уперше ЄС розширив сферу дії санкцій: тепер під них можуть потрапити не лише люди й компанії, а й активи. Санкції також дозволяють призупиняти ліцензії та блокувати мовлення прокремлівських медіа, які дестабілізують ситуацію в країнах ЄС.
Зазначається, що всі вони входять до складу російського війська. Таке рішення ухвалено на підставі звітів, оприлюднених Організацією із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) у листопаді 2024 року та лютому 2025 року.