Перейти до основного змісту
Медведчук, співробітники ГРУ, судді РФ: Хто потрапив під нові антиросійські санкції ЄС

Медведчук, співробітники ГРУ, судді РФ: Хто потрапив під нові антиросійські санкції ЄС

Рада ЄС
Рада ЄС. Getty Images

Європейський Союз 20 травня додав до санкційних списків 21 особу та шість організацій, причетних до дестабілізаційних дій проти ЄС, його держав-членів та міжнародних партнерів.

Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.

Зазначається, що уперше ЄС розширив сферу дії санкцій: тепер під них можуть потрапити не лише люди й компанії, а й активи. Санкції також дозволяють призупиняти ліцензії та блокувати мовлення прокремлівських медіа, які дестабілізують ситуацію в країнах ЄС.

Хто потрапив до санкційного списку

  • Віктор Медведчук — колишній український політик і бізнесмен, кум Путіна. Поширював проросійську пропаганду через медіа та платформу "Інша Україна".
  • Артем Марчевський і Олег Волошин — соратники Медведчука, контролювали медіа для поширення кремлівських наративів.
  • "Голос Європи" — медіа, що просувало проросійські наративи, фінансоване через структури Медведчука.
  • Алік Хучбаров і Ілля Бочаров — співробітники ГРУ, причетні до діяльності, спрямованої на підрив демократичного політичного процесу в Естонії.
  • Томас Репер (Німеччина) — блогер, поширював проросійські меседжі.
  • Аліна Ліпп (Росія) — проросійська блогерка, поширювала дезінформацію.
  • турецька медіакомпанія AFA Medya та її засновник Хюсейн Догру.
  • Олена Колбаснікова, Юлія Прохорова, Ростислав Теслюк, Андрій Харківський — приватні особи, причетні до дестабілізації в країнах ЄС.
  • Риболовецькі компанії Norebo JSC та Murman Sea Food — використовувались для шпигунства і диверсій на обʼєктах інфраструктури (наприклад, пошкодження підводних кабелів).
  • Головний радіочастотний центр (ГРЧЦ) та його керівник Руслан Нестеренко — відповідальний за порушення роботи GPS у країнах Балтії.
  • Віктор Луковенко — очолює "Африканську ініціативу", яка поширює дезінформацію в Африці.
  • генеральний директор прес-групи International Africa Media Джастін Блез Тагух та Михайло Прудніков — відповідальні за антизахідну пропаганду в Африці.
  • Сільвен Афуа — засновник забороненої у Франції організації "Ліга оборони чорношкірих африканців", яка поширювала заклики до ненависті.
  • Stark Industries — вебхостинг, що підтримував інформаційні атаки, кібероперації та дестабілізацію. До санкційних списків потрапили його генеральний директор Юріє Некуліті та власник Іван Некуліті. Вони підтримували деструктивну діяльність у цифровому просторі.

Санкції передбачають замороження активів, заборону на в'їзд до ЄС та заборону громадянам і компаніям ЄС надавати підсанкційним особам кошти.

20 травня Рада ЄС запровадила санкції проти трьох російських підрозділів, що входять до складу Збройних сил Росії, і причетні до розробки та використання хімічної зброї на війні проти України.

Так, до санкційного списку потрапили: війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту, 27-й науковий центр і 33-й Центральний науково-дослідний та випробувальний інститут Міноборони РФ.

Зазначається, що всі вони входять до складу російського війська. Таке рішення ухвалено на підставі звітів, оприлюднених Організацією із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) у листопаді 2024 року та лютому 2025 року.

20 травня Рада ЄС затвердила 17-й пакет санкцій проти Росії. Як наголосила Верховна дипломатка ЄС Кая Каллас, цей раунд санкцій проти Росії є наймасштабнішим з початку війни РФ в Україні, разом з новими гібридними санкціями, санкціями, пов'язаними з правами людини, та санкціями, пов'язаними з хімічною зброєю.

Раніше Зеленський заявив що після 17-го пакета може бути новий пакет санкцій.

"Безумовно, якщо не буде припинення вогню з російської сторони, сильний європейський пакет буде й наступний", — сказав він.

Топ дня
Вибір редакції
На початок