Перейти до основного змісту
Литва закликає ЄС запровадити проти Росії санкції там, де "справді болить"

Литва закликає ЄС запровадити проти Росії санкції там, де "справді болить"

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс у вишиванці. Kęstutis Budrys / Х

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що 18-й пакет санкцій Європейського Союзу має "вдарити по агресору там, де він справді болить".

Про це він повідомив в соцмережі X.

"Обман, зрив, відволікання уваги та зволікання – тактика Путіна, щоб уникнути санкцій та відповідальності. Європа повинна розірвати це замкнене коло. 18-й пакет санкцій має вдарити по агресору там, де він справді болить", — написав Будріс.

Глава МЗС Литви наголосив, що санкції повинні завдавати удару по найвразливіших для Росії сферах: енергетиці, зрідженому природному газу, нафті, ядерному паливу та фінансовому сектору.

Напередодні президент України Володимир Зеленський провів розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, під час якої сторони обговорили 18-й пакет санкцій проти Росії.

"Російська нафта, інфраструктура торгівлі енергоресурсами, банки й фінансові схеми – це те, що найбільш болісно для Росії, а відповідно, найбільш корисно для миру", — зазначив Зеленський.

20 травня Рада ЄС затвердила 17-й пакет санкцій проти Росії. Як наголосила Верховна дипломатка ЄС Кая Каллас, цей раунд санкцій проти Росії є наймасштабнішим з початку війни РФ в Україні, разом з новими гібридними санкціями, санкціями, пов'язаними з правами людини, та санкціями, пов'язаними з хімічною зброєю.

Рада ЄС запровадила санкції проти трьох російських підрозділів, що входять до складу Збройних сил Росії, і причетні до розробки та використання хімічної зброї на війні проти України.

Так, до санкційного списку потрапили: війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту, 27-й науковий центр і 33-й Центральний науково-дослідний та випробувальний інститут Міноборони РФ.

Зазначається, що всі вони входять до складу російського війська. Таке рішення ухвалено на підставі звітів, оприлюднених Організацією із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) у листопаді 2024 року та лютому 2025 року.

Топ дня
Вибір редакції
На початок