Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що 18-й пакет санкцій Європейського Союзу має "вдарити по агресору там, де він справді болить".
Про це він повідомив в соцмережі X.
"Обман, зрив, відволікання уваги та зволікання – тактика Путіна, щоб уникнути санкцій та відповідальності. Європа повинна розірвати це замкнене коло. 18-й пакет санкцій має вдарити по агресору там, де він справді болить", — написав Будріс.
Глава МЗС Литви наголосив, що санкції повинні завдавати удару по найвразливіших для Росії сферах: енергетиці, зрідженому природному газу, нафті, ядерному паливу та фінансовому сектору.
Напередодні президент України Володимир Зеленський провів розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, під час якої сторони обговорили 18-й пакет санкцій проти Росії.
"Російська нафта, інфраструктура торгівлі енергоресурсами, банки й фінансові схеми – це те, що найбільш болісно для Росії, а відповідно, найбільш корисно для миру", — зазначив Зеленський.
20 травня Рада ЄС затвердила 17-й пакет санкцій проти Росії. Як наголосила Верховна дипломатка ЄС Кая Каллас, цей раунд санкцій проти Росії є наймасштабнішим з початку війни РФ в Україні, разом з новими гібридними санкціями, санкціями, пов'язаними з правами людини, та санкціями, пов'язаними з хімічною зброєю.
Рада ЄС запровадила санкції проти трьох російських підрозділів, що входять до складу Збройних сил Росії, і причетні до розробки та використання хімічної зброї на війні проти України.
Так, до санкційного списку потрапили: війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту, 27-й науковий центр і 33-й Центральний науково-дослідний та випробувальний інститут Міноборони РФ.
Зазначається, що всі вони входять до складу російського війська. Таке рішення ухвалено на підставі звітів, оприлюднених Організацією із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) у листопаді 2024 року та лютому 2025 року.