Перейти до основного змісту
Члени ВООЗ офіційно ухвалили історичну "пандемічну угоду"

Члени ВООЗ офіційно ухвалили історичну "пандемічну угоду"

Члени ВООЗ офіційно ухвалили історичну "пандемічну угоду"
Штаб-квартира Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у Женеві, Швейцарія, 28 січня 2025 року. REUTERS/Denis Balibouse

Країни-члени Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у вівторок, 20 травня, ухвалили “пандемічну угоду”, що виникла внаслідок розрізненої глобальної відповіді на COVID. Йдеться про краще запобігання, підготовку та реагування на майбутні пандемії після збитків, спричинених коронавірусом.

Про це повідомляє АР.

Ухвалення угоди зустріли оплесками під час щорічної асамблеї ВООЗ у Женеві. Документ обговорювали і розробляли протягом трьох років.

Договір гарантує, що країни, які обмінюються зразками вірусу, отримають тести, ліки і вакцини. До 20% таких продуктів буде передано ВООЗ, щоб бідніші країни мали певний доступ до них під час наступної пандемії.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус назвав цю угоду “історичною” та ознакою багатосторонності в той час, коли багато країн ставлять національні інтереси вище за спільні цінності та співпрацю.

Водночас, як пише АР, ефективність договору буде під питанням, оскільки Сполучені Штати, які вклали мільярди в прискорення роботи фармацевтичних компаній над розробкою вакцин проти COVID-19, залишаються осторонь. А також тому, що країни не будуть покарані, якщо вони проігнорують цей документ, що є загальним питанням у міжнародному праві.

США, які традиційно були найбільшим донором ООН у сфері охорони здоров'я, не брали участі у фінальних етапах процесу укладання угоди після того, як у січні адміністрація Трампа оголосила про вихід США з ВООЗ та припинення фінансування цієї організації.

Раніше, у понеділок, 19 травня, на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я члени Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) проголосували за потенційно глобальний договір про покращення готовності до пандемій.

Топ дня
Вибір редакції
На початок