НАЗК знайшло у звітах кількох партій ознаки кримінальних порушень

НАЗК знайшло у звітах кількох партій ознаки кримінальних порушень

НАЗК знайшло у звітах кількох партій ознаки кримінальних порушень УНІАН

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) за січень затвердило 23 висновки за результатами аналізу звітів політичних партій та у деяких з них знайшло ознаки кримінальних порушень.

Як повідомили у пресслужбі відомства, у звітах трьох партій НАЗК виявило можливі ознаки кримінальних порушень, пов'язаних з фінансування політичної партії. Мова йде про "Рідне Закарпаття", "Партію Ігоря Колихаєва "Нам тут жити!" та "Партію Володимира Буряка "Єднання". Відповідні матеріали НАЗК направило до Національної поліції і за двома такими повідомленнями вже розпочато досудове розслідування.

У НАЗК розповіли, що найчастіше відомстві передає до поліції матеріали щодо фактів, пов’язаних з невідповідністю суми нарахованого доходу фізичних осіб протягом останніх трьох років сумі їхніх внесків на користь партії.

"Тобто, певні особи здійснюють значні внески на рахунок партії, іноді це сотні тисяч гривень, хоча за останні 3 роки суми отриманих ними доходів не дозволили б їм здійснювати такі витрати", - зазначили у НАЗК і додали, що це може свідчити про фактичне розпорядження коштами третіх осіб для того, щоби приховати інформацію про реальні джерела фінансування партії.

У відомстві розповіли, що поширеною також є практика, коли політичні партії укладають з підприємствами договори на розміщення зовнішньої реклами на пільгових умовах – за ціною, нижчою за ринкову вартість.

"Це у розумінні закону України "Про політичні партії в Україні" є внеском на користь партії. Проте політичні партії не розраховують та не зазначають у звітах інформацію про одержані пільги за Методологією. Тобто фактично суб’єкти господарської діяльності здійснюють підтримку політичних партій на матеріальній основі, розміщуючи їхню зовнішню рекламу на пільгових умовах, але партії свідомо чи несвідомо не відображають такі внески у звітах", – зазначає керівниця Департаменту запобігання політичній корупції Ганна Чорнуцька.

Крім того, під час перевірки НАЗК встановило порушення щодо порядку подання звіту політичної партії (ст. 212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії (ст. 212-15 КУпАП). У зв’язку з цим щодо керівників партій складено та направлено до суду 15 адміністративних протоколів.

Загалом НАЗК перевірило 522 звіти політичних партій, поданих за 2020 рік, що становить понад 90% від загальної кількості поданих звітів.

Що відомо

  • НАЗК повідомили, що понад 10 тисяч посадовців, які умисно не подали декларації, не будуть притягнуті до кримінальної відповідальності через відповідне рішення Конституційного суду.
  • 27 жовтня Конституційний суд визнав статтю "Декларування недостовірної інформації" 366-1 Кримінального кодексу такою, що не відповідає Основному закону. На виконання цього рішення НАЗК закрило реєстр електронних декларацій. Рішення КСУ обурило міжнародних партнерів України та громадськість.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди