Емпатія сприяє розвитку творчих здібностей дитини – дослідження

Емпатія сприяє розвитку творчих здібностей дитини – дослідження

Емпатія сприяє розвитку творчих здібностей дитини – дослідження

Творчі здібності дітей значно поліпшуються, якщо їх вчити співчувати іншим людям і заохочувати емпатію. Такий метод також дозволяє розвинути інтерес до навчання і залученість в процес, показало дослідження Кембриджського університету. У ньому брали участь дев'ятикласники з двох шкіл, що спеціалізуються на дизайні та технологіях. Дослідження було опубліковано в журналі Improving Schools.

Дітей розподілили на дві групи (перша група вчилася в одній школі, друга - в другій), кожна з яких на початку і в кінці навчального року оцінювалася за параметрами креативності з використанням тесту творчого мислення ТорренсаЕ.П. Торренс – американський психолог, чия наукова діяльність була присвячена вивченню творчого мислення людини. Він вніс великий внесок в теорію і практику дослідження розумових процесів. Його метою стало створення надійної методики для вивчення творчих здібностей людини. Результатом роботи стали тести креативності Торренса.. Протягом року перша група учнів навчалася за звичайною програмою, а друга відвідувала заняття, що містять емпатичний аспект.

Так, хлопцям давали завдання на розробку проєкту допомоги хворим на астму дітям у віці шести років і молодше. Їм показували статистику смертності від цього захворювання в Великобританії, а також відео, на якому демонструвався напад астми у маленької дитини.

У школярів з першої групи на початку року показники творчих здібностей були вищі на 11%. Але в кінці друга група обігнала їх на 78%. У дітей, яких навчали за допомогою емпатії, було більше балів за показниками неупередженості та емоційної виразності (міміка, жести, мова).

Читайте також

Сила мистецтва чи наука? Як впливає на людину класична музика

Соціальні мережі стали третім за успішністю способом продажу творів мистецтва – дослідження

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше