11-річний музикант з вадами зору Ян Поблудинський виграв міжнародний талант-конкурс

11-річний музикант з вадами зору Ян Поблудинський виграв міжнародний талант-конкурс

11-річний музикант з вадами зору Ян Поблудинський виграв міжнародний талант-конкурс https://pixabay.com

11-річний скрипаль Ян Поблудинський з Кривого Рогу в січні цього року посів перше місце на міжнародному конкурсі Talent Fest. Уже чотири роки він опановує гру на скрипці, два роки грає на фортепіано та бере уроки вокалу. Ян від народження майже не бачить, тому, за словами, його викладачки Дарї Коломоєць, для хлопця – це випробування.

Ян – один із чотирьох дітей у родині. Мати, Юлія Романова, розповідає: усі вони люблять музику й , коли діти збираються разом, можуть грати на всьому, що дзеленчить.

"Перше знайомство з музикою в нього почалося у навчально-реабілітаційному центрі – він дуже добре співав. Потім вирішили – настав час освоїти музичний інструмент", – каже мати.

Від народження у Яна слабкий зір. Хлопчик майже не бачить. У сім років Ян почав займатися у 8-ій музичній школі Кривого Рогу, де колись навчалися його мама та старша сестра.

"Все добре з навчанням, я стараюся грати на скрипці", – додає юний музикант.

Навчає скрипаля Дар’я Коломоєць. Щоб навчати Яна, довелося опановувати нові методики, каже вона, зокрема навчити правильно тримати смичок, адже йому ніяк показати, як це виглядає.

"Дивлячись на бажання, велике бажання хлопчика, я вирішила – ми це зробимо", – сказала викладачка.

Нещодавно Ян посів перше місце на міжнародному фестивалі-конкусі Talent Fest. А наприкінці лютого на Яна чекає іспит із техніки гри на скрипці.

Читайте також

"Я щаслива, коли малюю": 16-річна полтавка з аутизмом займається живописом

Музикант з Душанбе випустив мініальбом, в основі якого – звуки війни на Донбасі

Про життя молодшого сина Моцарта на Галичині видадуть книгу та знімуть фільм

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше