Перейти до основного змісту
Через скорочення допомоги від США їжа для мільйонів людей пліснявіє на складах — Reuters

Через скорочення допомоги від США їжа для мільйонів людей пліснявіє на складах — Reuters

Через скорочення допомоги від США їжа для мільйонів людей пліснявіє на склада
Гуманітарна допомога USAID, призначена для Венесуели, на складі поруч з міжнародним мостом Тьєндітас на околиці міста Кукута, Колумбія, 19 лютого 2019 року. AP/Fernando Vergara

Через скорочення Трампом глобальних програм американської допомоги на складах по всьому світу пліснявіють продовольчі пайки, якими можна було би забезпечити їжею 3,5 мільйона людей протягом місяця. Вони ризикують стати непридатними для використання.

Про це пише Reuters з посиланням на п’ятьох людей, знайомих із ситуацією.

За словами трьох людей, які раніше працювали в Агентстві США з міжнародного розвитку, і двох джерел з інших гуманітарних організацій, запаси продовольства застрягли на чотирьох урядових складах США після того, як адміністрація Трампа в січні прийняла рішення про скорочення глобальних програм допомоги.

Деякі запаси, термін придатності яких закінчується вже в липні, ймовірно, будуть знищені шляхом спалення, використання в якості корму для тварин або утилізації в інший спосіб, повідомили два джерела.

За словами п'ятьох співрозмовників, на складах, якими керує Бюро гуманітарної допомоги USAID, зберігається від 60 000 до 66 000 метричних тонн продовольства, отриманого від американських фермерів і виробників.

В інвентарному списку складів, розташованих у Джибуті (Південна Африка), Дубаї та Х'юстоні, зазначено, що на них зберігається понад 66 000 тонн товарів, зокрема висококалорійне печиво, рослинна олія та збагачене зерно.

Згідно з документом, з яким ознайомилося агентство Reuters і який надав чиновник гуманітарної організації і який підтвердило джерело в уряді США, на сьогоднішній день ці поставки оцінюються в понад 98 мільйонів доларів США.

Згідно з аналізом Reuters, проведеним на основі даних Всесвітньої продовольчої програми, найбільшої гуманітарної організації у світі, цим продовольством можна було би прогодувати понад мільйон людей протягом трьох місяців, або все населення Гази протягом півтора місяців.

За даними ООН, одна тонна продовольства, що зазвичай включає зернові, бобові та олію, може задовольнити щоденні потреби приблизно 1 660 людей.

Ліквідація USAID та скорочення витрат на гуманітарну допомогу президентом Дональдом Трампом відбуваються на тлі зростання рівня голоду в світі через конфлікти та зміну клімату, які призводять до того, що все більше людей голодують, зводячи нанівець прогрес, досягнутий за десятиліття, відзначає Reuters.

За даними Всесвітньої продовольчої програми, 343 мільйони людей у світі стикаються з гострою нестачею продовольства. З них 1,9 мільйона людей страждають від катастрофічного голоду і перебувають на межі голоду. Більшість з них знаходяться в Газі та Судані, а також в окремих районах Південного Судану, Гаїті та Малі.

Речник Державного департаменту, який здійснює нагляд за діяльністю USAID, у відповідь на детальні запитання про запаси продовольства заявив, що йде робота, щоб забезпечити безперебійне продовження програм допомоги та їх передачу до липня в рамках процесу згортання діяльності USAID.

"USAID постійно консультується з партнерами щодо того, куди найкраще розподілити товари, що перебувають на попередньо підготовлених складах USAID, для використання в надзвичайних програмах до закінчення терміну їхньої придатності", — сказав речни.

Деяка частина продовольства може бути знищена

Хоча адміністрація Трампа зробила винятки для деяких гуманітарних програм — у тому числі в Газі та Судані — скасування контрактів і заморожування коштів, необхідних для оплати постачальникам, вантажовідправникам і підрядникам, призвело до того, що запаси продовольства застрягли на чотирьох складах, повідомляють джерела.

Пропозиція передати запаси гуманітарним організаціям, які зможуть їх розподілити, призупинена, повідомили американське джерело та двоє колишніх представників USAID, які були поінформовані про цю пропозицію. За словами двох колишніх співробітників USAID, план очікує схвалення від Управління з питань іноземної допомоги Державного департаменту США.

Його очолює Джеремі Левін, 28-річний колишній співробітник Департаменту урядової ефективності Ілона Маска, який зараз курує процес виведення USAID з експлуатації.

Офіс іноземної допомоги, DOGE і сам Левін не відповіли на запити про коментарі.

Майже 500 тонн високоенергетичного печива, що зберігається на складі USAID у Дубаї, мають термін придатності до липня, повідомили колишній співробітник USAID і чиновник, який займається питаннями міжнародної допомоги. За підрахунками Reuters, цим печивом можна було би прогодувати щонайменше 27 000 дітей, які страждають від гострого недоїдання, протягом місяця.

За словами колишнього співробітника USAID, печиво, швидше за все, буде знищено або перетворено на корм для тварин. Він додав, що зазвичай за рік лише близько 20 тонн їжі могло бути утилізовано таким чином через пошкодження під час транспортування або зберігання.

За словами колишнього чиновника, частина цих запасів раніше призначалася для Гази і голодуючого Судану.

Речник Держдепартаменту не відповів прямо на запитання про те, скільки продовольчої допомоги на зберіганні наближається до завершення терміну придатності і чи буде вона знищена.

Згідно з повідомленням, поданим до Конгресу в березні, USAID планує звільнити майже весь свій персонал у два етапи — 1 липня та 2 вересня — у зв'язку з підготовкою до закриття. Два колишніх працівники USAID повідомили, що в липні буде звільнено багато критично важливих співробітників, необхідних для управління складами або переміщення вантажів.

Сполучені Штати є найбільшим у світі донором гуманітарної допомоги, на частку якого припадає щонайменше 38% усіх внесків, зареєстрованих Організацією Об'єднаних Націй. За даними уряду, минулого року вони виділили 61 мільярд доларів іноземної допомоги, трохи більше половини з яких – через USAID.

Топ дня
Вибір редакції
На початок