З 621 закладу середньої та загальної освіти Хмельниччини, 25 обладнані кімнатами гігієни за новим санітарним регламентом. Він почав діяти з початку цього року, говорить начальник відділу матеріально-технічного забезпечення департаменту освіти області Віталій Синчук.
За його словами, внутрішні санвузли мають бути на кожному поверсі, з умивальниками, холодною й гарячою водою і кабінками для людей у візках. Щоби побудувати й облаштувати звичайні внутрішні санвузли у всіх навчальних закладах області знадобилося близько 10 років.
За словами Віталія Синчука, закривати чи штрафувати заклади, де немає кабінок для учнів з інвалідністю, не будуть. Та коли приміщення будують чи капітально ремонтують, такі кімнати гігієни мають обов’язково планувати.
13-тирічний Богдан Шевчук після уроків у Хмельницькій школі №8 спускається ліфтом з другого поверху до автобуса, яким їде додому. Хлопець має хворобу опорно-рухового апарату, говорить його мама Леся Шевчук: «хвороба мого сина прогресує, ми ще в початковій школі ходили, а в 5 класі пересіли на візок».
Мама Богдана каже, у цій школі є всі необхідні умови для інклюзивного навчання. Крім ліфта й пандусів, ще й облаштована кімната гігієни.

Мама Богдана каже, у хмельницькій школі №8 є всі необхідні умови для інклюзивного навчання
Жінка розповідає, що спілкується з батьками дітей з інвалідністю, які навчаються в непристосованих школах.
«Мами в школі є на місці, з 8 до 13 години, вони допомагають своїй дитині, І тому вони втрачають роботу», - каже Леся Шевчук.
Жінка говорить, що новий санітарний регламент має діяти в кожному закладі, щоби учні на візках могли безперешкодно й самостійно відвідати кімнату гігієни.

За новими вимогами облаштовані внутрішні санвузли і у Солобковецькому навчально-реабілітаційному центрі
За новими вимогами облаштовані внутрішні санвузли і у Солобковецькому навчально-реабілітаційному центрі. Тут є й кабінки для учнів на візках, умивальники та душ, розповіла директорка центру Алла Гаман.

Такими туалетами у Солобковецькому навчально-реабілітаційному центрі користувались школярі ще декілька років тому
Як розповів начальник відділу матеріально-технічного забезпечення «Центру організаційно-господарського забезпечення закладів освіти» Віталій Синчук, у 2020 році коштом залишків субвенції виділили 921 тисячі гривень. Їх розподілили на два заклади обласного підпорядкування, де найбільше таких дітей. Це Солобковецький і Ізяславський реабілітаційні центри.
Читайте також
- 4 номінації та 66 учасників: на Хмельниччині обиратимуть кращих вчителів року
- На Хмельниччині вчителі власноруч облаштували центр для дітей з особливими потребами
- У Хмельницькій дитячій лікарні відкрили власну бібліотеку. Де взяли книги