Кулеба поспілкувався телефоном з новим держсекретарем США. Про що говорили

Кулеба поспілкувався телефоном з новим держсекретарем США. Про що говорили

Кулеба поспілкувався телефоном з новим держсекретарем США. Про що говорили
Ентоні Блінкен. Фото: AP

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з очільником Державного департаменту США Ентоні Блінкеном, який запевнив у тому, що Сполучені Штати й надалі надаватимуть Україні військову та економічну допомогу.

Про це повідомляється на сайті Держдепу.

"Держсекретар Ентоні Блінкен поговорив телефоном з міністром закордонних справ України Кулебою. Держсекретар підкреслив сильну двопартійну підтримку України та пріоритет, який Сполучені Штати надають суверенітету, територіальній цілісності та євроатлантичним прагненням України. Він пообіцяв і надалі забезпечувати серйозну економічну і військову допомогу США Україні", – йдеться у повідомленні.

Також Блінкен закликав українську владу продовжувати боротьбу з корупцією та реформування економіки.

"Держсекретар підкреслив важливість збереження Україною прогресу в боротьбі з корупцією та в реалізації верховенства закону й економічних реформ, які зміцнять інститути України", – зазначається на сайті Держдепу.

Окрім того, Блінкен і Кулеба обговорили зусилля України щодо боротьби з поширенням COVID-19 та дипломатичного врегулювання російської агресії на сході України та у Криму.

Що відомо

  • Сенат США 26 січня затвердив кандидатуру дипломата та радника Джозефа Байдена з зовнішньої політики Ентоні Блінкена на посаду державного секретаря США.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що не вважає Китай головною геополітичною загрозою, проте визнає, що в американо-китайських відносинах наявна напруженість.
  • Також Зеленський пообіцяв, що не дозволить Китаю або будь-якій іншій країні придбати контрольний пакет акцій підприємства "Мотор Січ".
  • Володимир Зеленський вважає, що Україна не є рівноправним партнером Євросоюзу та світу у питанні вакцинації від COVID-19 з огляду на умови надання препарату.

Вибір редакції

На початок