Перейти до основного змісту
"В Україні ми цього не відчуваємо". Зеленський заявив, що не вважає Китай геополітичною загрозою

"В Україні ми цього не відчуваємо". Зеленський заявив, що не вважає Китай геополітичною загрозою

"В Україні ми цього не відчуваємо". Зеленський заявив, що не вважає Китай геополітичною загрозою
. ОПУ

Президент Володимир Зеленський не вважає Китай головною геополітичною загрозою, проте визнає, що в американо-китайських відносинах наявна напруженість.

Про це Зеленський заявив під час інтерв’ю виданню Axios, відповідаючи на питання про занепокоєність обох партій США тим, що Китай є геополітичною загрозою номер один для Сполучених Штатів.

"Я не можу із цим погодитися, тому що в Україні ми цього не відчуваємо. Я вважаю, що є багато різних потенційних загроз від великих держав. Бо будь-яка велика держава бачить себе перш за все імперією. А коли держава перетворюється на імперію, вона бачить тільки себе, а потім – весь світ", – сказав президент.

Водночас Зеленський визнав, що між Китаєм та США йде своєрідна "холодна війна" проте заявив, що не вважає її перешкодою для китайського бізнесу в Україні.

"Зараз у США з Китаєм є начебто холодна війна, хоча вона публічна, адже війна на рівні бізнесів тощо. Ми знаємо, що в Україні представлені США, представлений бізнес, але в нас представлений і китайський бізнес. Я вірю, що попри національність, якщо люди, бізнес, певна країна поважає вас, поважає ваш народ та ваші кордони, вони можуть бути присутніми у вашій країні.

Як зазначає видання, така позиція Зеленського може призвести до непорозуміння між ним та адміністрацією Джо Байдена і Конгресом.

При цьому Володимир Зеленський заявив, що не дозволить Китаю або будь-якій іншій країні придбати контрольний пакет акцій підприємства "Мотор Січ".

"Ми не маємо права продавати контрольний пакет управління стратегічними оборонними підприємствами України будь-якій країні. Ніколи, принаймні при мені – я ж не на все життя, я ж не генеральний секретар. За моїх часів точно цього не буде", – запевнив Зеленський.

Водночас він зауважив, що вітає залучення Україною бізнес-інвестицій як з Китаю, так і зі США.

Що відомо

  • У травні 2017-го року міністр економічного розвитку та торгівлі України Степан Кубів заявив про створення спільного підприємства «Мотор Січі» та компанії Skyrizon у китайському Чунціні, яке вироблятиме авіаційні двигуни і газотурбіні установки.
  • У липні 2017-го року Генпрокуратура провела обшуки на «Мотор Січі». Причина: розслідується кілька проваджень, зокрема виведення великої частини акцій в офшорні компанії та незаконна передача їх у власність. У відповідь на це компанія «Мотор Січ» робить заяву про те, що не входить до складу державного концерну «Укроборонпром», відтак не має узгоджувати з державними структурами відчуження акцій.
  • У вересні 2017-го року Шевченківський районний суд міста Києва за клопотанням СБУ накладає арешт на 56% акцій «Мотор Січі», якими опосередковано володіє громадянин Китаю Ван Сіньлей, власник компанії Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment.
  • На початку серпня 2020 року китайські інвестори зі Skyrizon оприлюднили офіційну інформацію про співпрацю з групою DCH Олександра Ярославського по АТ «Мотор Січ» на сайті Шанхайської біржі. З нього стало відомо, що група DCH, яка належить українському бізнесменові, отримує від китайських інвесторів понад 25% акцій ПАТ "Мотор Січ".
  • 4 вересня китайські інвестори "Мотор Січі" з компанії Skyrizon направили українському уряду повідомлення про намір розпочати міжнародний арбітраж проти України.
  • Україна запровадила санкції проти китайських інвесторів "Мотор Січі".
  • У Запоріжжі СБУ припинила збори акціонерів "Мотор Січі".

Топ дня

Вибір редакції

На початок