Зеленський призначив стипендії діячам культури. Хто потрапив у список

Зеленський призначив стипендії діячам культури. Хто потрапив у список

Зеленський призначив стипендії діячам культури. Хто потрапив у список Офіс президента

Президент Володимир Зеленський підписав указ № 42/2021 про призначення стипендій видатним діячам культури і мистецтва, охорони здоров'я, фізичної культури і спорту та інформаційної сфери.

Згідно з указом, 33 діячі культури та мистецтва отримуватимуть від держави довічні стипендії, а 87 діячам культури та мистецтва призначені стипендії строком на два роки.

Так, до списку потрапили журналіст Михайло Балтянський, письменники й письменниці Василь Голобородько, Василь Місевич, Йосип Струцюк, Леся Бернакевич, Алла Диба, майстри та майстрині народної творчості Олена Попова, Сергій Москаленко, Леонід Нагірняк, архітектори Юрій Плясовиця, живописці Орест Білоус, музикознавці Володимир Грабовський, артисти, письменники, кіноактори Вілорій Пащенко, фотохудожники та інші діячі культури. З повним списком стипендіатів можна ознайомитися на сайті президента.

Державні стипендії видатним діячам науки, освіти та культури призначаються відповідно до указу президента від 14 лютого 1996 року N 128 "Про державні стипендії видатним діячам науки, освіти та культури" з метою стимулювання їх творчої праці та засвідчення видатних особистих досягнень.

На здобуття державних стипендій може бути висунуто наукових працівників, викладачів навчальних закладів, діячів культури, які внесли особистий вагомий вклад у розвиток науки, освіти і культури, у тому числі української мови, крім осіб, які отримують довічну плату за звання дійсного члена або члена-кореспондента Національної академії наук України та галузевих академій наук України.

Що відомо

  • 19 січня президент Володимир Зеленський призначив стипендії молодим письменникам та митцям.
  • Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка 2021 року сформував короткий список творів, що претендують на перемогу.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше