Кіпіані, Ворожбит, Асєєв. Оголошено короткий список Шевченківської премії

Кіпіані, Ворожбит, Асєєв. Оголошено короткий список Шевченківської премії

Кіпіані, Ворожбит, Асєєв. Оголошено короткий список Шевченківської премії

Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка 2021 року сформував короткий список творів, що претендують на перемогу.

За головну премію боротимуться твори у шести номінаціях.

Література:

  • Олена Герасим'юк, книга поезій "Тюремна пісня";
  • Оксана Луцишина, роман "Іван і Феба";
  • Василь Махно, роман "Вічний календар";
  • Василь Махно, роман "Вічний календар"; існі про смерть і любов)"".

Публіцистика, журналістика:

  • Станіслав Асєєв, книга есеїв "В ізоляції";
  • Олена Білозерська-Воронова (Білозерська), книга "Щоденник нелегального солдата";
  • Вахтанг Кіпіані, книга "Справа Василя Стуса".

Музичне мистецтво:

  • Олександра Андрусик (директорка агенції), Євген Шимальський (співзасновник агенції), Катерина Сула (виконавча продюсерка) ‑ Музичне агентство "УХО", цикл "Архітектура голосу";
  • Олександр Козаренко (піаніст), цикл концертів "Фортепіанна музика Миколи Лисенка у виконанні Олександра Козаренка", "Фортепіанна музика Анатолія Кос-Анатольського у виконанні Олександра Козаренка", "Фортепіанна музика Бориса Лятошинського у виконанні Олександра Козаренка".

Візуальне мистецтво:

  • Матвій Вайсберг (художник), Олена Живкова (куратор, заступник з наукової роботи), виставка "Матвій Вайсберг у музеї Ханенків";
  • Борис Михайлов (художник), відеопроекція та фотоінсталяція "Випробування смертю";
  • Василь Семенюк (художник), графічне оформлення книги "Кобзар", цикл живописно-графічних творів "Мій Шевченко";
  • Анатолій Федірко (художник), арт-проєкт "Арт фабрика ім.prof.К.Малевича"

Кіномистецтво:

  • Валентин Васянович (автор сценарію, режисер-постановник, оператор-постановник), Владлен Одуденко (художник-постановник), художній фільм "Атлантида";
  • Наталя Ворожбит (режисер, автор сценарію), фільм "Погані дороги".

Театральне мистецтво:

  • Андрій Білоус (режисер, автор інсценізації (лібрето), перекладач), Ніна Колеснікова (хореограф-постановник), Усеін Бекіров (композитор), Борис Орлов (художник-постановник, виконавець головної ролі), вистава "Шинель" за повістю Миколи Гоголя Київського національного академічного Молодого театру;
  • Василь Вовкун (режисер), Іван Небесний (композитор), Ганна Іпатьєва (художниця костюмів), опера "Лис Микита" Івана Небесного Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької;
  • Євген Лавренчук (режисер), опера "LaTraviata" Одеського національного академічного театру опери та балету;
  • Сергій Маслобойщиков (автор інсценізації, режисер-постановник, художник-сценограф), Наталія Рудюк (художник по костюмах), Олександр Бегма (композитор), вистава "Verba" за мотивами драми-феєрії Лесі Українки "Лісова пісня" Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

Третій тур конкурсу на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка має відбутися у лютому 2021 року.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди