КСУ розгляне подання Денісової стосовно медичної реформи під час пандемії

КСУ розгляне подання Денісової стосовно медичної реформи під час пандемії

КСУ розгляне подання Денісової стосовно медичної реформи під час пандемії Facebook КСУ

Конституційний суд відкрив конституційне провадження у справі за поданням уповноваженої Верховної ради з прав людини Людмили Денісової щодо окремих положень законів, що стосуються сфери охорони здоров'я в умовах пандемії COVID-19.

"Конституційний суд відкрив конституційне провадження у справі за конституційним поданням уповноваженої Верховної ради з прав людини про визнання неконституційними окремих положень законів України, що стосуються сфери охорони здоров'я, надання медичних послуг населенню, питань ліквідації та реорганізації закладів охорони здоров'я в умовах пандемії COVID-19", - зазначено на сайті омбудсмена.

У відомстві також зазначили, що на Денісової надійшла відповідна ухвала Третьої колегії суддів Другого сенату Конституційного суду від 27 січня 2021 року. Справа буде розглядатися КСУ по суті. Дату розгляду та форму слухання буде повідомлено додатково.

У тексті ухвали зазначено, що уповноважена з прав людини звернулась до суду з клопотанням визнати такими, що не відповідають Конституції, окремих положень законів України що стосуються сфери охорони здоров'я. На думку Денісової, чинне законодавство на час впровадження карантину, а саме Закон України "Основи законодавства України про охорону здоров’я", закони України "Про захист населення від інфекційних хвороб", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" виявилися не адаптованими до загрози здоров’ю, що виникла в умовах пандемії.

На переконання Денісової, через це виникла ситуація, за якої розпочата медична реформа у деяких випадках призвела до порушень та обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина.

Що відомо

  • 6 січня уповноважена з прав людини Людмила Денісова звернулася до Конституційного суду із проханням визнати неконституційними окремі положення законів України, які стосуються сфери охорони здоров'я, надання медичних послуг населенню, питань ліквідації та реорганізації закладів охорони здоров'я в умовах реалізації медичної реформи та подолання пандемії COVID-19.
  • Другий етап медреформи розпочався 1 квітня 2020 року. Він передбачав, що ті медичні заклади, які підпишуть договори з НСЗУ, будуть отримувати фінансування за програмою медичних гарантій. Це перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно.
  • Як повідомляли у МОЗ, програма медичних гарантій приходить на заміну псевдобезкоштовній медицині.
  • До програми увійшли послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної допомоги та медичної реабілітації.
  • Деякі медики критикували медреформу, стверджуючи, що через неї лікарні недофінансовані, а самих працівників медичної галузі планують звільнити.
  • 4 травня того ж року президент Володимир Зеленський опублікував відеозвернення, у якому розкритикував медичну реформу.
  • Невдовзі міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що відомство планує суттєво змінити другий етап медичної реформи.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди