Зеленський висловився проти повернення Україні ядерного статусу

Зеленський висловився проти повернення Україні ядерного статусу

Зеленський висловився проти повернення Україні ядерного статусу
УНІАН

Президент Володимир Зеленський висловився проти повернення Україні ядерної зброї, проте вважає помилкою відмову від неї у 90-х роках минулого століття.

Про це Зеленський розповів у інтерв’ю американському виданню Axios, яке транслювалось на платформі HBO.

"Я вважаю, що сьогодні це неправильно робити. Все-таки ми повинні не перетворюватися з людей на звірів. З усіма мінусами демократії, з усіма мінусами ядерного роззброєння, з усіма викликами, які були і є у нас, коли забрали нашу територію і вбили 14 тисяч людей, – все-таки, якщо ми хочемо побудувати демократичну, цивілізовану країну, ми повинні йти за світовим законом, повинні залишатися людьми", – заявив він.

Водночас президент зазначив, що наявність ядерної зброї дозволила б Україні захистити свою територію від російської агресії.

"Якби в Україні зараз була ядерна зброя, якби ми тоді не зробили таку велику помилку, а я вважаю, що це помилка на сьогодні, то не було би вторгнення, і ми мали б свої території. Тому що ми завжди могли б говорити на рівних з Російською Федерацією та з усім світом, – підкреслив він.

Також Зеленський заявив, що вважає невиконання гарантій безпеки, передбачених Будапештським меморандумомМіжнародна угода, укладена 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією та Великою Британією, яка передбачала гарантії безпеки України в обмін на її відмову від ядреної зброї, зрадою щодо України та великою помилкою, оскільки це ставить під загрозу й будь-які інші світові дипломатичні домовленості.

"Я вважаю, що це велика помилка. Адже будь-які світові дипломатичні домовленості від моменту, коли не виконується Будапештський меморандум, "помножені на нуль". І що б ми далі не підписували, про що б країни не домовлялися, завжди буде ризик, що хтось скаже, що це якийсь папірець і необов’язково його виконувати. Тобто у XXI столітті досі діють традиції середньовіччя, коли діє не сила домовленостей, а просто сила", – зауважив президент.

Що відомо

  • Володимир Зеленський заявив, що Україна прагне стати рівноправним учасником Північноатлантичного альянсу та підкреслив, що хоче поставити питання про членство в НАТО президенту США Джозефу Байдену.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що не вважає Китай головною геополітичною загрозою, проте визнає, що в американо-китайських відносинах наявна напруженість.
  • Водночас Зеленський пообіцяв, що не дозволить Китаю або будь-якій іншій країні придбати контрольний пакет акцій підприємства "Мотор Січ".
  • Володимир Зеленський вважає, що Україна не є рівноправним партнером Євросоюзу та світу у питанні вакцинації від COVID-19 з огляду на умови надання препарату.

Вибір редакції

На початок