Станом на кінець грудня 2020 року заборгованість населення України за житлово-комунальні послуги склала 73 мільярдів гривень.
Про це свідчать дані Державної служби статистики.
Згідно з оприлюдненою інформацією, найбільше населення заборгувало за постачання і розподіл природного газу — 31,5 млрд грн. Борг за постачання теплової енергії та гарячої води склав 24,1 млрд грн, за постачання і розподіл електричної енергії — 6,1 млрд грн, за централізоване водопостачання і водовідведення — 5,7 млрд грн, за управління багатоквартирним будинком — 5,1 млрд грн, за надання послуг з вивезення побутових відходів — 1,1 млрд грн.
Також повідомляється, що у грудні 2020 року українці сплатили за житлово-комунальні послуги 20,3 мільярда гривень, що складає 72,6% нарахованих за цей період сум.
Крім того, в Держстаті повідомили, що за підсумками грудня населення уклало 4,2 тисячі договорів про погашення заборгованості на загальну суму 31,1 мільярда гривень.
Що відомо
- 29 січня Верховна рада підтримала законопроєкт №4672 щодо компенсацій у зв’язку з підвищенням тарифів на електричну енергію.
- Кабінет міністрів схвалив компенсацію деяким споживачам електроенергії, для яких до 1 січня 2021 року було встановлено окремий пільговий тариф на електроенергію, і виділив на неї 1,4 мільярда гривень з бюджету.
- Експерт пояснив Суспільному, хто і чому отримає компенсації, а кому на них чекати не слід.
- 28 січня Верховна рада підтримала проєкт постанови про заходи, спрямовані на соціальний захист населення, у зв'язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги. Документ передбачає державне регулювання тарифів та збільшення субсидій.
- Міністерство енергетики планувало підвищити тарифи на електроенергію для побутових споживачів задля "стабілізації ринку електричної енергії".
- 10 січня у низці міст України пройшли акції протесту проти підвищення тарифів. Ціни на тепло та електроенергію зросли з 1 січня 2021.