На Закарпатті прокладуть туристичні маршрути з аудіогідами “Пізнай Ужанську долину”

На Закарпатті прокладуть туристичні маршрути з аудіогідами “Пізнай Ужанську долину”

На Закарпатті прокладуть туристичні маршрути з аудіогідами “Пізнай Ужанську долину” сторінка ГО "Щасливі діти" у Facebook

Новий проєкт "Пізнай Ужанську долину", який має об’єднати всі туристичні локації Закарпаття в 10 маршрутів презентували сьогодні в Ужгороді. Маршрути будуть розраховані для самостійних мандрівок, розповіла керівниця проєкту Людмила Сюзева.

Проєкт презентувала команда громадської організації "Щасливі діти", яка в першу чергу займається творчими атракціями з дітьми, однак останнім часом запустили кілька соціальних та туристичних ініціатив. Нагадаємо, восени команда волонтерів спільно з екскурсоводами Ужгорода запустили інтерактивні листівки з аудіогідами "Пізнай Ужгород".

На Закарпатті прокладуть туристичні маршрути з аудіогідами “Пізнай Ужанську долину”сторінка ГО "Щасливі діти" у Facebook

"Пізнай Ужанську долину" — наступний проєкт волонтерів, екскурсоводів та краєзнавців. Перший маршрут — "Містика гір та шепіт старовинних церков" — пролягає через село Лубня на Великоберезнянщині.

“Цей маршрут є пропозицією побачити незвичайне. Те, що в інших місцях уже навіки втрачено, тут ще є. І воно все справжнє: чиста й не спаплюжена природа, побут старих дерев’яних будиночків, таємниці дерев’яних церков. Саме ці споруди стали основою моєї екскурсії. Усвідомлення, що це не музейні експонати, а досі функціонуючі архаїчні церкви, надихає. Вони схожі на старі книги, що написані незрозумілою мовою. Під час подорожі за моїм маршрутом ми спробуємо їх прочитати”, — розповів про маршрут його автор, екскурсовод Юрій Яновський.

На Закарпатті прокладуть туристичні маршрути з аудіогідами “Пізнай Ужанську долину”сторінка ГО "Щасливі діти" у Facebook

“Наразі екскурсоводи працюють над розробкою маршрутів, — сказала керівниця проєкту Людмила Сюзева. — Кожен з них команда тестує самостійно. Це дає змогу випробувати маршрут, доопрацювати його, звернути увагу на речі та обставини, які не видно дистанційно, та виставити координати для внесення їх на платформу мобільного додатку".

У межах реалізації проєкту "Промоція історико-культурної та природної спадщини Ужанської долини через формування нових партнерств і створення нових продуктів" розроблять відеовізитівку долини, 10 двомовних (українською та англійською) аудіогідів, 10 фотоальбомів об’єктів історико-культурної та природної спадщини.

Читайте також: 20 мішків сміття зібрали з берегів річки Уж на Закарпатті
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди