У Львові завершили реставрацію Домініканського собору. СУСПІЛЬНЕ | АРХІТЕКТУРА

У Львові завершили реставрацію Домініканського собору. СУСПІЛЬНЕ | АРХІТЕКТУРА

У Львові завершили реставрацію Домініканського собору. СУСПІЛЬНЕ | АРХІТЕКТУРА
Суспільне Львів

У Львові завершили реставрацію Домініканського собору, яка тривали три роки. Про це Суспільному розповіла керівниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

У храмі замінили дах, перекриття, відреставрували усі вікна та вітражі, а також відновили 4 скульптури на фасаді. На це з міського бюджету виділили 11 мільйонів гривень. Ще 4,5 мільйони отримали від польського фонду.

"Більшість робіт були зроблені за кошти міського бюджету, ми тільки запросили до реставрації Фонд Полоніка – вони фінансували і виконували, звичайно, і наші спеціалісти, реставрацію кам’яних скульптур і металу", — розповідає Лілія Онищенко.

Цього року реставраційні роботи у Домініканському соборі не продовжуватимуть.

"Цей храм уже забезпечений добре. У нього немає проблем з дахом, ніде не протікає, вікна також ущільненні, немає проблем вже з холодом у храмі. Ці роботи по скульптурах, ми ініціювали тому що, коли робили дах, побачили, що скульптури не дуже добре тримаються", — розповідає керівниця міського управління охорони історичного середовища.

За її словами, відреставрували елементи, які мали металеву позолоту. Проте на фасаді та в інтер’єрі є ще скульптури, які хочуть відреставрувати. Для цього будуть шукати спонсорів.

У Львові завершили реставрацію Домініканського собору
У Львові завершили реставрацію Домініканського собору. Суспільне Львів

"Там треба зробити сам фасад, там треба поновити напис «Єдиному Богу честь і слава» через те що там навіть одній букві бракує кавалок буквочки самої і можливо там також була позолота, то треба дослідити – це хотілося би зробити навіть цього року, але ми для цього будемо шукати спонсорів, бо це точно буде не з міського бюджету", — каже Онищенко.

Домінікаський собор збудували у ХVIII столітті.

"Його (Домініканський собор, — ред.) будував Ян Де Вітте – відомий голанський архітектор. Збудував він його в стилі бароко, подібним зробив на ансамбль Собору святого Юра, який збудований в той самий час в середині XVIII століття. Він дуже розкішний, дуже вишуканий, елегантний і це одна з таких найяскравіших будівель Львова середини XVIII століття", — каже історик Іван Сварник.

Що відомо

  • Реставрацію Домініканського собору розпочали у 2018 році. У лютому 2020 року в Соборі завершили реставрацію даху. А вліту розпочали реставрацію скульптур.
  • У квітні 2020 року фасад Домініканського собору підсвітили.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад