У лютому в Україні запрацює соцмережа для митців і маркетплейс сучасного мистецтва

У лютому в Україні запрацює соцмережа для митців і маркетплейс сучасного мистецтва

У лютому в Україні запрацює соцмережа для митців і маркетплейс сучасного мистецтва

У лютому 2021 року в Україні має запуститися перша соціальна мережа та маркетплейс для митців і тих, хто цікавиться сучасним мистецтвом. Додаток Cittart його розробники називають "мистецьким Instagram". Пояснюємо, як це буде працювати – вся інформація використана з пресрелізу проєкту.

Зазначається, що додаток працюватиме за такою схемою: митці розміщуватимуть на платформі свої артоб’єкти, а користувачі матимуть змогу їх безпечно і швидко обрати та купити.

Нові артоб'єкти будуть з'являтися у додатку щодня, а особиста стрічка користувача буде автоматично поповнюватись завдяки алгоритмам. Також буде сформована "історія" кожного витвору мистецтва – можна буде прослідкувати її переміщення з моменту створення і до купівлі та зміни власника чи країни перебування згідно з вимогами конфіденційності.

Аби розмістити своє мистецтво у Cittart до офіційного старту, митцям потрібно залишити заявку у відповідній формі на сittart.app. Із запуском кожен, хто хоче відвідати діджитал-галерею Cittart, запропонувати свій артоб’єкт або придбати сучасне мистецтво, матиме змогу реєструватися самостійно. Також наразі відкрита реєстрація для всіх, хто хоче отримати першим посилання на завантаження додатку.

У лютому в Україні запрацює соцмережа для митців і маркетплейс сучасного мистецтва

Скріншот з сайту Cittart

За словами розробників, новий "мистецький Instagram" має на меті поступово змінювати ставлення українців до мистецтва, привчати співвітчизників сприймати мистецтво як важливу духовно значущу річ, яскравий самобутній подарунок, або навіть надійну довгострокову інвестицію.

Чи готові українці вкладати гроші у витвори мистецтва? Як показали дані опитування Cittart, яке також проводилося у онлайні, переважна більшість опитаних готова платити за артоб’єкт близько $500. Ще 11% готові купувати мистецтво від $2000 до $5000 і 9% — вище $5000. Цікаво, що переважна більшість покупців мистецтва – це жінки віком 30-39 років.

Проєкт залучив  $ 100 тис. інвестицій сумарно від Українського фонду стартапів і Українського культурного фонду в 2020 і зараз знаходиться на стадії активного розвитку. Додаток буде доступним для користувачів мобільних програмних систем iOS та Android.

СEO проєкту та засновниця Cittart – маркетплейсу сучасного мистецтва – українська художниця Дарина Mo Mot, кураторка українського павільйону на Nord Art. Співзнасновник проєкту – Георгій Варданян, керівний партнер компанії, яка займається розробкою digital-продуктів. Він також є розробником вебмайданчика для "Мистецького арсеналу" у 2016-му році.

Читайте також

10 кроків до сталості, доступні кожному музею – корисний гайд від Олександри Ковальчук

Чому колаборації важливі – гайд від Ольги Балашової для українських культурних інституцій

Що таке Гіпермаркет Культури та як просувати свій культурний продукт у діджиталі

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше