28 січня окружний адміністративний суд міста Києв задовольнив позов херсонця Дмитра Ільченка та скасував постанову КМУ про "новий правопис".
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив херсонський адвокат Дмитро Ільченко.
"Це той самий правопис, у якому запроваджують "павзу", "Атени", проєкт та Марта замість Марфи. Підставою для позову було те, що Уряд не має права змінювати правопис, оскільки подібне просто не є його компетенцією. Також під час розгляду з'ясувалося, що "мовна комісія" мала суттєві суперечки та не розробляла правопис саме в тій редакції, в якій він був затверджений урядом. Тобто, в наш правопис вносилися зміни, фактично, на колінах".
Як додав адвокат, рішення набирає чинності після його апеляційного перегляду, якщо КМУ подасть апеляцію. І зазначив, що позов був направлений на захист української мови від її спотворення на користь регіональних діалектів.
Суспільне збирає коментарі з цього приводу – новина доповнюється.
Що відомо
- Новий український правопис почав діяти із 3 червня 2019 року. Його редакцію підготувала Українська національна комісія з питань правопису. 22 травня 2019 року Кабінет Міністрів України схвалив нову редакцію, а 30 травня документ набув чинності. Нова редакція повернула до життя деякі особливості правопису 1928 року, які були частиною української ортографічної традиції.
- Версія 1989-1990 років, так звана "третя редакція", до якої суд, скасувавши постанову про новий правопис, автоматично перевів країну – це радянський варіант української мови. Докладніше про це можна дізнатись на каналі "Твоєї підпільної гуманітарки".