У Києві суд скасував постанову про новий правопис

У Києві суд скасував постанову про новий правопис

У Києві суд скасував постанову про новий правопис

28 січня окружний адміністративний суд міста Києв задовольнив позов херсонця Дмитра Ільченка та скасував постанову КМУ про "новий правопис".

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив херсонський адвокат Дмитро Ільченко.

"Це той самий правопис, у якому запроваджують "павзу", "Атени", проєкт та Марта замість Марфи. Підставою для позову було те, що Уряд не має права змінювати правопис, оскільки подібне просто не є його компетенцією. Також під час розгляду з'ясувалося, що "мовна комісія" мала суттєві суперечки та не розробляла правопис саме в тій редакції, в якій він був затверджений урядом. Тобто, в наш правопис вносилися зміни, фактично, на колінах".

Як додав адвокат, рішення набирає чинності після його апеляційного перегляду, якщо КМУ подасть апеляцію. І зазначив, що позов був направлений на захист української мови від її спотворення на користь регіональних діалектів.

Суспільне збирає коментарі з цього приводу – новина доповнюється.

Що відомо

  • Новий український правопис почав діяти із 3 червня 2019 року. Його редакцію підготувала Українська національна комісія з питань правопису. 22 травня 2019 року Кабінет Міністрів України схвалив нову редакцію, а 30 травня документ набув чинності. Нова редакція повернула до життя деякі особливості правопису 1928 року, які були частиною української ортографічної традиції.
  • Версія 1989-1990 років, так звана "третя редакція", до якої суд, скасувавши постанову про новий правопис, автоматично перевів країну – це радянський варіант української мови. Докладніше про це можна дізнатись на каналі "Твоєї підпільної гуманітарки".
Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯ