На вулиці Гонти, 10, в Житомирі провалився напірний гравітаційний колектор, а на провулку Енергетичному зрізали хомут на трубі з нечистотами, як наслідок — стоки потрапили в річку. У водоканалі розповіли, до коли триватимуть ремонтні роботи на місці аварії.
Допис від читачів про скид нечистот у річку опублікував 1 квітня у Telegram місцевий канал "Новини Житомира".
"Завдяки байдужості нашої міської влади та підконтрольних їй комунальних підприємств, бездіяльності правоохоронців та екологів, річка Тетерів знову зазнає непоправних втрат. А разом із нею — ми, мешканці Житомирщини та всієї України, бо все це лайно потече Тетеревом у Дніпро, а далі — до Чорного моря. Через прорив на Івана Гонти 8, вище по провулку Енергетичному зрізали хомут на трубу з нечистотами, які тепер безконтрольно зливаються в Тетерів. Скоріше за все, це зробили профільні управління, щоб "вирішити" проблему прориву. Але і тут, і там ситуація лишається без змін, і вже понад тиждень ніхто нічого не робить, аби врегулювати цю катастрофу. А нечистоти безперервно потрапляють у річку, провокуючи чергову екологічну катастрофу", — йдеться у дописі.

У коментарі журналістам Суспільного директор "Житомирводоканалу" Роман Ілик сказав, що забився напірний гравітаційний колектор, який йде від Гонти, 10, вниз через річку до головного колектора.
"Про проблеми на цій ділянці нам стало відомо 26 березня. Люди тоді повідомили у водоканал, що забита каналізація. Минулого тижня ми три ночі промивали, а потім на Гонти, 10, провалився сам колектор. З шостої години вечора 31 березня і до 5 години ранку сьогодні працювали і міняли трубу там, де провалилося. Гонти, 8, і Гонти, 10 — це сусідні будинки. А зараз внизу біля річки ремонтуємо. Ми плануємо завтра до ранку завершити роботи", — сказав Роман Ілик.

На питання журналістів щодо ситуації зі зрізаним хомутом на трубі на провулку Енергетичному Роман Ілик відповів, що фахівці водоканалу дізналися про це 31 березня.
"В соцмережах пишуть все, що хочуть, я не знаю, що там кажуть, але ми побачили, що на Енергетичному є зрізи, вчора (31 березня — ред.), і сьогодні також плануємо відновити цей хомут. Закінчимо на Гонти, 10, і поїдемо хомут заварювати. Що і яким чином з ним сталося, сказати не можу. Ми не зрізати його приїхали, а відновити", — поінформував Роман Ілик і відповів журналістам, що до поліції з приводу цієї ситуації не зверталися.
За його словами, колектори в Житомирі забиваються щодня. Причиною цього є сміття, яке житомиряни кидають у мережі, а також зношеність каналізаційних мереж, яким, зі слів директора водоканалу, по 30-40 років.

Завідувачка сектору взаємодії з громадськістю та ЗМІ Держекоінспекції Поліського округу Тетяна Козлова сказала Суспільному, що екологи виїжджали на місце і брали проби води.
"Працівники екоінспекції виїжджали туди і відібрали проби води, щоб визначити масштаби забруднення водойми. Зараз проводимо лабораторні дослідження і чекаємо довідки від водоканалу про об'єми скинутих у річку стічних вод. За цією довідкою буде розраховано суми збитків, завданих водному об'єкту в результаті цього скиду, і буде виставлена претензія. Загалом, по цій ситуації, зі слів наших інспекторів можу сказати, що йдеться про певні технічні проблеми водоканалу, які до ранку мають ліквідувати", — зазначила Тетяна Козлова.
2 квітня на місце скиду інспектор Держекоінспекції, за словами Тетяни Козлової, знову поїде на місце скиду і триматиме на контролі ситуацію.
Раніше наприкінці березня 2025 року Суспільне розповідло, що в Житомирі обрали підрядника, який будуватиме другу чергу нової лінії каналізаційного колектору, щоб забезпечити безперебійне водовідведення.
Вартість будівництва складе понад 170 мільйонів гривень. Підрядника обрали з другого разу, а вперше тендер оголошували влітку 2024 року.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp