У Житомирі обрали підрядника, який будуватиме другу чергу нової лінії каналізаційного колектору, щоб забезпечити безперебійне водовідведення. Вартість будівництва складе понад 170 мільйонів гривень. Підрядника обрали з другого разу, а вперше тендер оголошували влітку 2024 року.
Про це журналісти Суспільного дізналися під час моніторингу системи закупівель Prozorro.
Що відомо про колектор
На платформі Dream є опис цього проєкту. Там вказано, що проєкт передбачає будівництво каналізаційного колектора у дві черги окремими експертними висновками. Скоригована кошторисна вартість другої частини напірного каналізаційного колектора складала понад 178 мільйонів 709 тисяч гривень з ПДВ.
У серпні 2024 року у коментарі Суспільному директор КП “Житомирводоканал” Роман Ілик розповів, що цей каналізаційний колектор з'єднає очисні споруди, які реконструюють за кошти кредиту Світового банку. Колектором транспортуватимуть стічні води міста до очисних споруд. Будівництво планувалося за кошти державної програми відновлення. Суму будівництва без ПДВ фінансує держава, а ПДВ фінансує місто.
Перший тендер
Закупівлю на другу чергу будівництва нової лінії напірного каналізаційного колектора від головної каналізаційної насосної станції до станції очисних споруд 15 серпня 2024 року на Prozorro оголосило Управління комунального господарства Житомирської міської ради. У документації було вказано, що довжина ділянки будівництва складає 2 499,9 метрів, а діаметр напірного каналізаційного колектора буде 1 000 міліметрів. Колектор передбачається прокладати переважно відкритим способом з поліетиленових труб ПЕ 100 SDR 26 розмірами 1000×38,2 міліметра. Очікувана вартість закупівлі складала 173 мільйони 429 тисяч 111 гривень. Згідно з документами, підрядник, який виграє закупівлю, мав завершити будівництво до 15 листопада 2025 року.
На торги подалося два учасника — ТОВ "БУДІВЕЛЬНІ СПОРУДИ МІСТА" з пропозицією 157 мільйонів 725 тисяч 804 гривні та ТОВ "КСМ-ГРУП" з пропозицією 172 мільйони 387 тисяч 386 гривень 91 копійки. Розкриття пропозицій відбулось 6 вересня 2024 року. Переможцем закупівлі було визначено ТОВ "БУДІВЕЛЬНІ СПОРУДИ МІСТА", і 27 вересня опубліковано повідомлення про намір укласти договір з переможцем. 2 жовтня ТОВ "КСМ-ГРУП” поскаржилося в Антимонопольний комітет, який зобов'язав замовника скасувати рішення про визначення переможця.



Наприкінці вересня 2024 року закупівля потрапила під моніторинг Держаудитслужби. Порушення було виявлено і Держаудитслужба зобов'язала замовника усунути порушення.
Торги відмінили, вказавши причиною відсутність пропозицій.
Другий тендер
19 листопада 2024 року повторно оголосили закупівлю на другу чергу будівництва нової лінії напірного каналізаційного колектора від головної каналізаційної насосної станції до станції очисних споруд з аналогічними попередній закупівлі вимогами та очікуваною вартістю. На торги подалися ті самі учасники, що і минулого разу, проте цього разу ТОВ "БУДІВЕЛЬНІ СПОРУДИ МІСТА" запропонувало 170 мільйонів 702 тисячі 174 гривні 40 копійок, а ТОВ "КСМ-ГРУП" — 156 мільйонів 1 тисячу 973 гривні 80 копійок.

Після розкриття результатів ТОВ "КСМ-ГРУП" знову не погодилося з рішенням замовника та оскаржувало результати у Антимонопольному комітеті.

У лютому 2025 року закупівля знову потрапила під моніторинг Держаудитслужби.


Перевірка тривала до 3 березня і виявила порушення. Замовник не погодився з результатами перевірки та 18 березня звернувся до суду з оскарженням. Провадження має номер 240/7283/25.

25 березня 2025 року Управління комунального господарства уклало договір з ТОВ "БУДІВЕЛЬНІ СПОРУДИ МІСТА" на будівництво другої черги нової лінії напірного каналізаційного колектора за 170 мільйонів 702 тисячі 174 гривні 40 копійок, що майже на 13 мільйонів більше, ніж пропозиція цієї фірми під час першої закупівлі.

За інформацією аналітичної системи YouControl, ТОВ "БУДІВЕЛЬНІ СПОРУДИ МІСТА" зареєстроване у Києві у 2019 році. Власником є Фургало Тарас Ярославович. Основний вид діяльності фірми — будівництво трубопроводів.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp