У Житомирі в тренажерній залі для людей з інвалідністю проводять заняття для ветеранів російсько-української війни.
Кореспонденти Суспільного дізнавалися, як тренування в залі допомагають їм реабілітуватися після поранень.
За словами тренера житомирської команди з веслування на човнах Дмитра Мороза, у залі тренуються 15 ветеранів, 12 з них брали участь у змаганнях з веслування.
"На чемпіонат Європи та Світу (брали участь — ред.). Двоє приїжджають на тренування з області. В цій залі вони можуть виконувати вправи, які в більшості підходять для них. Найголовніше, що зручно їм сюди добиратись. Вони можуть під’їхати до самої зали, зайти без всякої бар’єрності в роздягальню, в залу, потренуватись", — розказав тренер Дмитро.

За його словами, зала безбар’єрна. Вона обладнана пандусом та має окремий вхід для людей, що пересуваються на кріслі колісному.
"Частину тренажерів ми закупляли, щоб на них могли тренуватись як веслувальники, так і люди з інвалідністю. У нас є такі тренажери, які тренують витривалість. Можна будь-яку фізичну підготовку провести у такій залі", — додав Дмитро.

Сергій — ветеран російсько-української війни. Чоловік розповів, що отримав поранення літом 2023 року під час виконання бойового завдання на Харківському напрямку. Внаслідок вибуху мінометного снаряда пошкодило ногу, говорить ветеран. Сергій живе у Новій Боровій, де, за його словами, немає місць для реабілітації та тренувань ветеранів. Чоловік їздить до тренажерної зали для людей з інвалідністю у Житомирі, яку відкрили на початку 2025 року.
"За три місяці переніс 25 операцій. Мені намагались врятувати ногу, але дійшли до того, що потрібно ампутувати. З Нової Борової їду, 50 кілометрів звідси, але маю бажання тренуватись, тому мушу їхати. В малих містах дуже тяжко взагалі з реабілітацією. Ніхто не пропонує ніякі можливості, не створюють, навіть не думають в сторону створення якихось умов для людей з інвалідністю, для військових", — поділився ветеран Сергій.

За його словами, тренування підтримують фізичне здоров’я та моральний дух.
"Зустрічаєшся з побратимами, це спілкування, відходження від дому. Фізичне навантаження завжди стабілізує: покращення сну, апетит, всі ми розуміємо, що спорт тільки на краще. Це один зі способів стабілізації, тому що я знаю по ветеранах з нашого населеного пункту, що багато закривається вдома, не знає про ці можливості, і реабілітація проходить дуже тяжко", — розповів Сергій.

Ветеран російсько-української війни Іван Недобрик розповів, що йому подобається атмосфера зали.
"Багато побратимів, це мотивує дуже і не маю право здаватись", — сказав Іван.

Ветеран Дмитро відвідує спортивну залу впродовж місяця. Чоловік розказав, що після тренувань покращується настрій.
"Став веселіший, спілкування з друзями — своєрідна реабілітація. Поранення отримав 15 серпня 2016 року в Авдіївці. Тяжко було. Весь був мокрий перші заняття. Зараз вже легше", — поділився ветеран Дмитро.

Тренажерна зала для людей з інвалідністю знаходиться на базі Міського культурно спортивного центру житомирської міської ради. Тренування у залі для ветеранів проходять двічі на тиждень, вони є безоплатними. За словами тренера Дмитра Мороза, до зали також можуть записатись люди з інвалідністю.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp