У Житомирі на паркувальних майданчиках поменшало місць для паркування людей із інвалідністю. Про це Суспільному розповів ветеран російсько-української війни Олександр Кондратенко. За його словами, особливо гострою ця проблема відчувається у пікові години доби.
"Сьогодні для ветеранів війни у Житомирі існує проблема з місцями для паркування. І не тільки для ветеранів війни, а й для всіх людей, які мають інвалідність. От, скажімо, ти приїдеш на паркування і не маєш, де стати. І коли запитуєш людину, яка припаркувалася на місці, що передбачене для водіїв із інвалідністю, але яка жодного стосунку до цього не має. А вона відповідає їй банальною фразою: "Я на хвилинку" , — сказав Олександр Кондратенко.
Чоловік розповів, що раніше на паркувальних майданчиках були спеціальні позначки для паркування людей із інвалідністю, але тепер їх замалювали.
"От, наприклад, взяти паркувальний майданчик на вулиці Кибальчича. Я приїжджав сюди вчора, але спочатку не звернув уваги, що всі місця для паркування замальовані. Виходить, для людей з обмеженнями можливостями залишили тільки одне місце у кутку. Раніше було по-іншому", — розповів ветеран війни.
Зі слів Олександра Кондратенка, найважче знайти паркувальне місце у другій половині дня.
"Найгірший час для паркування для нас це десь о 18.00. Коли люди з роботи повертаються, в магазини заходять. У такий час дуже важко припаркуватися. Я підходжу і запитую водіїв, чи вони мають стосунок до місць на паркувальному майданчику, які позначені як місця для паркування людей із інвалідністю. Адже жодних знаків на авто немає. У мене, наприклад, такий знак прикріплений на склі автомобіля. Якщо людина має інвалідність, то нехай вона встановить відповідний знак на своєму автомобілі — і до неї претензій не буде. Бо коли я приїжджаю на паркування, і там всього 2 місця і жодного вільного, а тобі воно дуже потрібне", — сказав Олександр Кондратенко.
Кореспонденти Суспільного стали свідками події, коли старший лейтенант Патрульної поліції в Житомирській області Олег Гетьман виніс постанову про порушення правил дорожнього руху водію автомобіля, який припаркував своє авто на одній із міських автостоянок. За словами поліцейського, водій зупинився на паркувальному місці, яке передбачене для людей із інвалідністю. І при цьому не мав посвідчення про інвалідність.
"Один із водіїв вчинив правопорушення, передбачене частиною 6 і 122 Правил дорожнього руху. На даний час він припинив правопорушення і перегнав автомобіль. Розмір штрафу — від 1020 гривень до 1700", — пояснив поліцейський.
За словами головної спеціалістки управління транспорту і зв'язку Житомирської міськради Марини Поплавської, у Житомирі облаштували 907 паркомісць, із них 90 для людей із інвалідністю. А відтак пропорція відповідно до норм дотримана.
"Ми перебуваємо біля одного із торговельних центрів Житомира, на якому облаштовані паркувальні місця. Згідно із нормами має бути 10 відсотків від загальної кількості паркомісць на майданчику, але не менше одного. Ми тут порахували паркомісця. Їх 19. Хоча б одне має бути — і воно є. Але краще було б звичайно 2. Ці паркувальні місця позначені спеціальною дорожньою розміткою. Проте дорожніх знаків — табличок для осіб із інвалідністю — не вистачає. Встановлення дорожніх знаків не є обов'язковим з табличкою, достатньо або розмітки, або знаків. Але для покращення інформативності краще, щоб були встановлені і дорожні знаки, і розмітки. Адже коли, наприклад, в зимовий період випадає сніг, — розмітку може бути не видно", — розповіла посадовиця.
Спеціалістка міського управління транспорту і зв'язку повідомила, що дорожні знаки із написами "Парковка з табличками для людей із інвалідністю" міська рада закупила. Їх встановлення розпочнеться з 2025 року.
Зі слів начальника управління у справах ветеранів війни Житомирської міськради Андрія Забігайла, на деяких автостоянках паркувальні місця для водіїв — людей із інвалідністю позначені окремим кольором.
"Ми перебуваємо на парковці одного із наших гіпермаркетів. Як бачимо, тут велика кількість паркомісць для людей із інвалідністю. Вони виділені окремим кольором. І знаєте, що найголовніше: добре видно знак, який вказує на парковку для людей із інвалідністю. Хотілося б звернутися взагалі до наших житомирян: якщо ви бачите місце для паркування людини з інвалідністю, то не займайте його. Адже якщо за кермом людина, скажімо, без ноги або без двох ніг, то їй зовсім незручно паркуватися за 100 чи 200 метрів, бо це велика відстань як для неї", — сказав Андрій Забігайло.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp