У середмісті Житомира 25 листопада відбулася вулична акція проти гендерно зумовленого насильства. Її учасники роздавали перехожим листівки із порадами, як спинити насильство у родині та в суспільстві та куди звертатися, аби отримати порятунок від його проявів, а також закликали всіх розповідати про це в соціальних мережах із додаванням хештегу "#Спільно творитиТИ Житомир без насильства".
Про це у Telegram повідомила пресслужба Житомирської міської ради.
В інформації йдеться, що так жителі Житомирської громади долучилися до Всеукраїнської кампанії "16 днів проти насильства", яка щороку триває у понад 100 країнах світу.
"Мета ініціативи "#Спільно твориТИ Житомир без насильства" — привернення уваги громадськості до проблем насильства у родині та суспільстві, жорстокого поводження із дітьми та протидії торгівлі людьми. Щорічна кампанія "16 днів проти насильства" починається 25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, і завершується 10 грудня — у День прав людини", — написала пресслужба із посиланням на слова керівниці міського управління у справах сім’ї, молоді і спорту Ірини Ковальчук.
Міжнародна кампанія "16 днів проти насильства" також включатиме інші тематичні акції, зокрема, приурочені:
- Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом — 1 грудня;
- Міжнародному дню боротьби з рабством — 2 грудня;
- Міжнародному дню людей з інвалідністю — 3 грудня;
- Міжнародному дню волонтера — 5 грудня;
- Міжнародному дню прав людини — 10 грудня.
До цих днів, як сказано в інформації, у Житомирі запланували різні інформаційні акції, спрямовані на підвищення рівня обізнаності проблем насильства, освітні зустрічі для молоді із прав людини та методів протидії насильству, соціальні акції та флешмоби з підтримки постраждалих, а також безоплатні консультації із психологами, юристами та фахівцями соціальних служб.
Раніше Суспільне розповідало, що в Житомирі за 7 місяців 2024 року до фахівців мобільної бригади соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства чи насильства за ознакою статі, звернулися понад 800 містян. Для порівняння — у 2023 році стільки ж жителів міста із такою проблемою звернулися до спеціалістів упродовж усього року. Також Суспільне повідомляло, куди можна звертатися у разі проявів домашнього насильства. Зокрема, можна зателефонувати:
- до мобільної бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства за номером: +38 (050) 527-56-87.
- до Житомирської міського центру соціальних служб міської ради: +38 (063) 354-65-20.
- на державну гарячу лінію із запобігання домашньому насильству: 15-47 або 0 800 500 335 (працює безоплатно, цілодобово, анонімно).
Або викликати поліцію за номером 102.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp