Перейти до основного змісту
Субсидія в опалювальний сезон — як на Житомирщині отримати допомогу для сплати комунальних послуг

Субсидія в опалювальний сезон — як на Житомирщині отримати допомогу для сплати комунальних послуг

Важливо

Станом на 1 листопада 2024 року на Житомирщині на підставі звернень від жителів громад ухвалили 65 тисяч 200 рішень про призначення чи перерахунок житлових субсидій та пільг на опалювальний сезон-2024-25. Приймання заяв на отримання допомоги у сплаті комунальних послуг триває.

Про це Суспільному розповіла керівниця управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області Лариса Бабич.

А також відповіла на запитання кореспондентів, зокрема: хто на Житомирщині має право на отримання субсидії у зимовий період, куди звертатися для її оформлення, чи передбачена підтримка для людей, які опалюють власні помешкання дровами або вугіллям.

Хто може звернутися за призначенням житлової субсидії

На Житомирщині право отримати житлову субсидію мають як громадяни України, так й іноземці або особи без громадянства, дохід яких не дозволяє самостійно платити за житлово-комунальні послуги, — каже посадовиця.

"На підтримку в оплаті комунальних послуг у тому числі мають переселенці. Навіть якщо вони не зареєстровані у квартирі або будинку, в якому фактично проживають без укладеного договору оренди житла. Для отримання субсидії їм потрібно надати довідку ВПО. Також отримати субсидію можуть власники приватних будинків, які ще не прийняті в експлуатацію, але вони вже сплачують за житлово-комунальні послуги", — розповіла Лариса Бабич.
Субсидія в опалювальний сезон — як на Житомирщині отримати допомогу для сплати комунальних послуг
Лариса Бабич, керівниця управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в області, Житомир, листопад 2024 року. Головне управління ПФУ в Житомирській області

Для визначення права на призначення житлової субсидії на опалювальний сезон 2024-2025 років враховуються доходи домогосподарства за I та II квартали 2024 року. Для пенсіонерів, які не мали інших доходів, окрім пенсії, враховується сума пенсії за серпень 2024 року.

Які документи потрібно надати для призначення субсидії

Зі слів посадовиці, для призначення житлової субсидії потрібна заява та декларація.

"Однак в залежності від обставин можуть надаватися інші документи. Наприклад, договір найму або оренди житла, договір про реструктуризацію заборгованості, якщо такий є. За потреби люди можуть надавати інші документи, наприклад, які підтверджують факт непроживання за зареєстрованим місцем проживання, рішення суду про встановлення місця проживання, довідка ВПО та інші", — сказала представниця Головного управління ПФУ в області.

Куди та як подати документи для призначення субсидії

Подати документи на призначення житлової субсидії до територіального органу ПФУ можна декількома способами:

  • особисто прийти до сервісного центру Пенсійного фонду України;
  • передати поштою;
  • онлайн через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України чи мобільний застосунок "Пенсійний фонд".
  • портал "Дія".
"Якщо звернення за призначенням субсидії надійшло з 1 жовтня до 30 листопада включно, то субсидія призначається з початку опалювального періоду, якщо пізніше, — то з місяця, в якому звернулася людина. Заява про призначення житлової субсидії на тверде та рідке пічне побутове паливо подається до кінця календарного року", — розповіла Лариса Бабич.

Як здійснюється перерахунок житлової субсидії на опалювальний період

Людям, які отримували підтримку від держави на сплату житлово-комунальних послуг раніше, житлову субсидію на опалювальний сезон 2024-2025 років у Пенсійному фонді України перерахували автоматично з 1 жовтня.

"Розмір житлової субсидії за жовтень обчислювали з урахуванням послуги з опалення оселі з початку опалювального сезону, тобто із 16 жовтня. Виплата житлової субсидії за жовтень відбудеться у листопаді", — сказала представниця Головного управління ПФУ.

На яку підтримку від держави розраховувати людям, які опалюють житлові приміщення дровами або вугіллям

У цьому році, як і в минулому, люди, які не підключені до центрального опалення, а натомість обігрівають власні помешкання дровами або вугіллям, не використовуючи природний газ чи електричну енергію, отримуватимуть додаткову допомогу — на придбання твердого пічного побутового палива. Гроші на це виділяють міжнародні партнери.

"Ті домогосподарства, які ще не одержували житлову субсидію чи пільги на придбання твердого палива, але потребують державної допомоги, можуть звернутися до органів ПФУ. Розмір додаткової підтримки визначається для кожного домогосподарства індивідуально, виходячи із підвищеного показника вартості твердого палива. Він визначається як різниця між розміром субсидії або пільги, визначеним за збільшеним показником вартості твердого палива, та розміром субсидії або пільги, виплаченої у 2024 році"— розповіла Лариса Бабич.

Чи призначать житлову субсидію, якщо є заборгованість зі сплати комунальних послуг

Якщо домогосподарство має прострочену заборгованість із оплати житлово-комунальних послуг чи витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 гривень) терміном понад 3 місяці, то житлова субсидія не призначається, — каже посадовиця.

"Водночас якщо сплату заборгованості документально підтверджено або якщо людина уклала договір про її реструктуризацію, чи коли споживач оскаржує заборгованість у суді (є ухвала про відкриття провадження у справі), тоді житлова субсидія призначається протягом 2 місяців з початку опалювального чи неопалювального сезону", — розповіла Лариса Бабич.

За словами керівниці управління обслуговування громадян Головного управління ПФУ в області, на фінансування та виплату житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу, жителям Житомирщини, починаючи із січня, включаючи жовтень 2024 року, надійшов 1 мільйон 334 тисячі 800 гривень.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня

Вибір редакції

На початок