Зростання тарифу на світло: чи перерахують автоматично розмір субсидії пояснили у Пенсійному фонді на Житомирщині

Зростання тарифу на світло: чи перерахують автоматично розмір субсидії пояснили у Пенсійному фонді на Житомирщині

Прозорий офіс, Пенсійний фонд, субсидії
Підвищують тариф на світло: чи перерахують розмір субсидії автоматично. Суспільне Житомир

У зв'язку зі зростанням тарифу на електроенергію з 1 червня 2024 року розмір субсидії перерахують автоматично.

Про це Суспільному розповіла заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області Наталія Макшаєва.

За її словами, Постановою Уряду від 21 жовтня 1995 року №848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" передбачено, що перерахунок житлової субсидії в межах установленого строку її призначення без звернення громадян здійснюється, зокрема, у разі зміни розміру цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.

"Тобто одержувачам уже призначених субсидій для здійснення перерахунку розмірів виплат через зростання тарифу на електроенергію звертатися до органів Пенсійного фонду України не потрібно. Такий перерахунок буде проведено автоматично. Оскільки зростання тарифу на електроенергію відбулося з 1 червня, сума перерахованої субсидії буде відображена у виплаті за червень, яку одержувачі отримають у наступному місяці — липні", — повідомила Наталія Макшаєва.

За її словами, житлова субсидія призначається з місяця звернення до кінця опалювального сезону і розраховується з урахуванням тривалості опалювального сезону з 16 жовтня по 15 квітня включно.

"Саме тому розмір житлової субсидії за квітень, який виплачений у травні, змінився: житлову субсидію на оплату централізованого, автономного та індивідуального опалення (постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу/електричної енергії для опалення) за квітень розраховано із застосуванням соціальних нормативів за 15 днів (з 1 по 15 квітня включно)", — пояснила заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.

Водночас житлові субсидії на неопалювальний сезон, який триває з 1 травня по 30 вересня, буде продовжено більшості домогосподарств автоматично.

Водночас, якщо:

  • у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
  • не всі зареєстровані у домогосподарстві люди проживають за місцем реєстрації;
  • ви орендуєте для проживання житлове приміщення;
  • ви не отримували субсидію в опалювальному сезоні — тоді необхідно подати до Пенсійного фонду України заяву та декларацію про доходи.

Подати документи можна:

  • особисто, звернувшись до обраного сервісного центру Пенсійного фонду України;
  • поштою, на адресу органу Фонду;
  • online — через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України чи мобільний застосунок "Пенсійний фонд";
  • до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центрів надання адміністративних послуг, через портал "Дія".
"Звертаємо увагу на те, що в разі подання заяви в травні-червні субсидію буде призначено з початку неопалювального сезону. В іншому випадку — з місяця звернення. Житлові субсидії на неопалювальний період буде призначено на підставі отриманої шляхом обміну інформації від організацій-надавачів послуг, зокрема, про забезпеченість громадян житлово-комунальними послугами за встановленими цінами, тарифами і розміром внесків/платежів на управління багатоквартирним будинком та комунальні послуги та відсутності заборгованості", — розповіла Наталія Макшаєва.

Під час визначення права на призначення житлової субсидії аналізуються доходи громадян, а саме: враховуються доходи за III-IV квартал 2023 року та аналізується сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не менш як за три місяці в цьому періоді.

За відсутності необхідної інформації — житлова субсидія на послуги призначатися не буде.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок