Перейти до основного змісту
Профілізація навчання: житомирський ліцей став пілотним у реформуванні старшої школи

Профілізація навчання: житомирський ліцей став пілотним у реформуванні старшої школи

НУШ, профільне навчання, реформа старшої школи, амбасадор, 12 ліцей
Житомирський ліцей №12 став пілотним у реформуванні старшої школи. Сайт ліцею №12 Житомира

Житомирський ліцей №12 імені С. Ковальчука увійшов до числа 30 освітніх закладів України, які братимуть участь у програмі пілотного впровадження профільної середньої освіти. Наразі для реалізації реформи старшої школи представники навчального закладу проходять курс навчання.

Про це йдеться на офіційному сайті Житомирської обласної військової адміністрації.

В інформації сказано, що представники 30 ліцеїв-амбасадорів із усієї України, на базі яких упроваджуватимуть реформу старшої школи, навчаються у Міністерстві освіти та науки України.

"Це — спільна ініціатива МОН України та міжнародної благодійної організації Saved, яка має на меті створити нові освітні моделі та рекомендації для реалізації реформи старшої школи в Україні. Мета програми — надати важливі навички для освітніх управлінців, зокрема, із фандрейзингу (процес залучення грошей для реалізації проєктів — ред.), менеджменту та командної роботи. Протягом навчання учасники працюватимуть над проєктами, які поліпшать умови навчання у школах та підтримуватимуть позитивну атмосферу в колективах. Навчання здійснюється за фінансової підтримки міжнародної неурядової організації Finn Church Aid (FCA) у рамках ініціатив гуманітарного реагування", — йдеться в інформації.

Перший модуль навчання охопив такі теми:

  • реалізація реформи НУШ і старшої школи;
  • профорієнтація для старшокласників;
  • вивчення досвіду європейських країн, які нещодавно впровадили реформу старшої школи,
  • дискусії про способи вимірювання ефективності реформи;
  • роль директора, HR та кар’єрний шлях для вчителів.

У дописі Житомирської міської ради у Facebook із посиланням на слова директора ліцею №12 Олександра Голяченка сказано, що, окрім нього, тему реформування старшої школи студіюють ще 12 вчителів цього навчального закладу.

"Керівництво ліцею та вчителі проходять навчання з упровадження гуманітарного профілю в освітній процес для старшокласників. Учні вивчатимуть іноземні мови, українську філологію та суспільні науки. До навчання у нашому ліцеї також долучатимуться учні з інших шкіл міста", — написала пресслужба, цитуючи керівника ліцею.

Раніше Суспільне розповідало, що в Житомирі планується створити 5 ліцеїв для старшокласників з 10 по 12 клас, а решта навчальних закладів — будуть гімназії, призначені для учнів з 1 по 9 клас. Житомирський ліцей №12 обраний для участі в пілотному проєкті переходу до профільної старшої школи. Трансформація ліцею розпочнеться з 1 вересня 2025 року

3 квітня 2024 року Суспільне повідомляло, що у новому 2025-2026 навчальному році ліцей не набиратиме перші класи. Першокласники цієї території обслуговування зможуть піти у два інші ліцеї — № 21 та № 23.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня

Вибір редакції

На початок