Житомирський осередок Пласту потребує виховників-волонтерів, котрі проводитимуть заняття.
Про це Суспільному розповіла Леся Гаєвська, яка у 2021 році стала виховницею.
За її словами, від початку повномасштабного російського вторгнення більшість чоловіків-виховників стали до лав ЗСУ.
"Зараз катастрофічно не вистачає виховників-чоловіків. Дуже потребуємо виховників, людей, які б хотіли просто долучитися. Волонтерити можна по-різному. Це теж на волонтерських засадах у грі з дітьми, з цікавістю в ігровій формі, щоб було цікаво і собі, і дітям. В сходини обов’язково входять ігри, пісні, розкриття якоїсь теми в ігровій формі цікавій і майстерка, щось поробити руками. Основне — добропорядність і бажання", — розповіла Леся Гаєвська.
Жінка до пластівського руху спочатку долучила дочку, а потім сама стала виховницею.
"Привела свою дитину в Пласт. Виявилося, щоб дитина ходила, не вистачає виховників. Мені запропонували, я вирішила познайомити ближче з дорослим Пластом. Мені сподобалося. Я знайомилася з Пластом як доросла. Обрала собі напрямок виховництва, займатися з дітьми", — розказала Леся Гаєвська.
Валерія Наймушина відвідує Пласт шість років.
"Я сюди прийшла, тому що мій брат сюди ходив. Він говорив, що йому тут класно. Сподобалося ходити на прогулянки. Це дуже цікаво. Ще є деякі квести, які мені дуже цікаві", — сказала Валерія.
Пластунка Поліна Ляхова також сказала, що найбільше до вподоби робити в організації.
"Мені подобається ходити у похід, ватри, грати на гітарі, танцювати, ночувати в наметах", — розповіла Поліна.
За словами виховниці Лесі Гаєвської, у Пласті є улади, тобто групи, різного віку: від двох до 65 років. Сходини відбуваються у вихідні дні. Дівчатка і хлопчики займаються окремо. У заходах житомирського Пласту беруть участь до 200 людей.
"Тут дуже гарна спільнота і всі один одному допомагають. Приходить багато діток, але залишаються не всі. Кому до вподоби, хто дотичний, братики, сестрички, батьки теж долучаються. Тут вкладаєш свій час, сили, іноді деякі кошти, але це того варте", — зазначила Леся.
Голова міського осередку Пласту Павло Кобзар розповів, що нині в організації працюють над залученням батьків. За його словами, щоб стати виховником, необов’язкова спеціальна педагогічна освіта.
"Це – надійна стратегія, тому що батьки хочуть віддати свою дитину в Пласт, забезпечити їй патріотичне середовище, повноцінне виховання. Якщо немає виховників, то немає такої можливості. Але ніхто, як батьки не зацікавлений у виховання своєї власної дитини. Тому часто таке трапляється, що батьки слідом за дитиною для того, щоб забезпечити дитині виховання у Пласті, вони самі вступають в Пласт вже у дорослому віці і самі навчаються. Це не складно. У нас є вишколи, тренінги. Достатньо поїхати на кілька днів, опанувати цю методику і вести гурток", — розказав Павло Кобзар.
Раніше Суспільне повідомляло, що у квітні 2024 року Пласт у Житомирі вперше проводив набір до молодшої групи "пташат" – дітей від двох до трьох років, оскільки навчати дітей патріотичного виховання краще змалку. На заняттях діти разом із батьками співають пісні, слухають казки та розвивають дрібну моторику.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp