У Коростені для пологового відділення центральної міської лікарні благодійники із італійської клініки "Fabia Mater" передали медичне обладнання для проведення пологів та надання постінтенсивної допомоги новонародженим малюкам — загалом на суму 20 тисяч євро.
Про це Суспільному розповів генеральний директор Коростенської центральної міської лікарні Сергій Ковердун.
За його словами, організація збору та доставлення гуманітарної медичної допомоги у Коростень було спільною ініціативою італійських доброчинців, вітчизняних партнерів із громадського сектору та лікарні.
"Наші закордонні колеги та українські волонтери дуже добре розуміють, як нелегко лікарям в Україні надавати медичну допомогу в умовах воєнного часу. І особливо, коли йдеться про народження дітей, а тим паче, якщо при цьому виникають ускладнення як у жінки-породіллі, так і у немовляти. Дитяча клініка "Охматдит", яка влітку цього року потрапила під обстріли військ РФ, наразі ще не повністю відновила свої потужності, а відтак якісна медична допомога на місцях дуже важлива", — сказав Сергій Ковердун.
У комплекті гуманітарної допомоги, яка надійшла від італійських партнерів у коростенську лікарню, — багатофункціональні ліжка для породіль, кувези, інші ліжечка для немовлят, реанімаційні системи для виходжування новонароджених із підігрівом, ультразвукова діагностика, монітори для контролю фізіологічних параметрів малюків тощо. Загалом на суму понад 20 тисяч євро.
"Обладнання надсучасне, виготовлене за найновітнішими технологіями. І майже нове, попри те, що воно вже було у використанні. Ми його встановили, налаштували і в разі потреби готові використовувати за призначенням. А відтак я впевнений: це суттєво допоможе зберегти здоров'я та життя наших пацієнтів", — розповів керівник лікарні.
Зі слів Сергія Ковердуна, кількість складних випадків при пологах у пологовому відділенні міської лікарні останнім часом зростає.
"Різні причини: жінки пізно звертаються до лікарів, не вчасно стають на облік, через відстань не можуть у потрібний момент дістатися до пологового відділення, мають певні хронічні захворювання, не готові до народження дитини абощо. Також є немало випадків передчасно народжених дітей та з патологіями, яким дуже потрібна високваліфікована медична допомога. Ось буквально днями ми врятували дуже хворого новонародженого хлопчика. Надали йому всю потрібну допомогу, зробили неймовірне і де-факто повернули дитину до життя, після чого змогли доправити його до Києва", — сказав генеральний директор лікарні.
Зі слів Сергія Ковердуна, у коростенському регіоні також погіршується демографічна ситуація: кількість народжень у порівнянні з минулим роком скоротилася на 10 відсотків.
Окрім італійських доброчинців, із медичним обладнанням для потреб міської лікарні у Коростені допомагають американські, німецькі та японські.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube