Станом на 16 жовтня на диспетчерську службу КП "Житомирводоканал" від жителів Житомирської громади надійшло 68 заявок на прочищення каналізаційних стоків. Черга із заявок може зростати і надалі — на підприємстві через недоукомплектованість бригад цеху із експлуатації каналізаційних мереж працівники не встигають обслуговувати всі локації.
Про це Суспільному розповіла керівниця інформаційного центру КП "Житомирводоканал" Сніжана Герасимчук.
"Маємо серйозну проблему: на підприємстві не вистачає фахівців у цеху з експлуатації каналізаційних мереж. Наразі у відділі працює 18 працівників. Каналізаційні мережі міста обслуговує 3 бригади. Одна із них — ремонтна, яка займається відновленням цілісності каналізаційних мереж, дві — прочищають затори у трубах: одна у Богунському районі, інша — у Корольовському" , — сказала Сніжана Герасимчук.
За словами представниці водоканалу, кадрова криза на підприємстві виникла після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну: деякі працівники звільнилися, один мобілізувався. Наразі 30 співробітників водоканалу захищають Україну від нападу армії РФ. Із 24 лютого 2022 року цех із експлуатації каналізаційних мереж не поповнився жодним працівником. Часто-густо роботи цього відділу натомість виконують фахівці інших відділів, зокрема, цеху з експлуатації водогінних мереж.
Сніжана Герасимчук розповіла, що станом на 16 жовтня зареєстровано 37 повідомлень про каналізаційні затори у Богунському районі і 31 повідомлення — у Корольовському.
"Виконати всі і одночасно ми не в змозі. Світловий день короткий. А для ліквідації заторів — у залежності від засміченості потрібно від 20 хвилин до 3 годин. Найбільш прикрим є те, що неодноразово ми отримуємо заявки на очищення каналізаційних мереж за тими ж адресами, за якими наші бригади вже виїжджали декілька разів. Наприклад, вулиця Ціолковського, 3. А відтак людська недбалість щодо використання власних унітазів вражає. Поки що люди тільки вимагають від комунальників усувати незручності, а про свій обов'язок відповідальніше ставитися до використання спільного майна комунальної власності громади забувають" , — сказала Сніжана Герасимчук.
Раніше Суспільне розповідало, що житомирці змивають в унітаз одяг, взуття та запаковані продукти, засоби особистої гігієни, вологі серветки, які не розчиняються у воді, шкодять процесу водовідведення та ламання обладнання.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: