Міське комунальне підприємство "Житомиртеплокомуненерго" завершує підготовку до опалювального сезону 2024-2025. Тепловики обстежили мережу та всі котельні освітніх закладів і лікарень міста. Триває повторна перевірка обладнання, яке опалюватиме житлові будинки.
Про це Суспільному розповів директор КП "Житомиртеплокомуенерго" Дмитро Рогожин.
За його словами, наразі працівники підприємства оглядають міські теплові мережі та усувають попередні зауваження.
"Станом на 13 вересня 2024 року 90 відсотків житлових будинків пройшли другу перевірку. Усунули зауваження, які треба. Системи заповнені. Всі освітні заклади — дошкільні та ліцеї, лікарні на 100 відсотків ще до 1 вересня були готові до початку опалювального сезону", — сказав Дмитро Рогожин.
Ремонт теплової мережі поблизу вулиці Вітрука планують завершити до 15 жовтня, тобто до початку опалювального сезону. Протяжність мережі становить 120 метрів, — розповів головний інженер "Житомиртеплокомуненерго" Руслан Погребняк.
"На тепловій мережі в нас забезпечується теплом 2 дитячих садочка, 1 загальноосвітній заклад, 28 житлових будинків, а також поліклініка", — сказав Руслан Погребняк.
Виконує ремонтні роботи підрядна організація "Прогрес-92". Виконроб Богдан Бенівський каже, що ремонт на цій ділянці не проводили майже 40 років.
"Труба сильно зношена, всередині — дірява, із корозією. Товщина стінки значно зносилася, тому потребує ремонту. Міняємо дані труби на попередньо ізольовані діаметром 426 міліметри. Якби ми не зробили ремонт на цій ділянці, зима була б складною, труби могли порватися, а відтак були б теплові втрати, і мікрорайон міг би бути без тепла", — розповів Богдан Бенівський.
Дмитро Рогожин говорить, що компанія "Прогрес-92" капітальний ремонт мережі виконує за власні гроші. Вартість робіт становить понад 16, 5 мільйона гривень. "Житомиртеплокомуненерго" не має грошей, щоб відшкодувати цю суму підряднику.
"Ми провели тендер. Компанія "Прогрес-92" виграла цей тендер, і вона за власні гроші закінчує ремонт цієї мережі. Повний капітальний ремонт. А гроші ми будемо просити у міської ради, бо власних поточних грошей на такі капітальні видатки у нас просто немає. На даний час місцеві органи нас підтримують, компенсувати повинна держава. На даний час у нас різниця у тарифах 309 мільйонів гривень до початку цього року. Збитки першого півріччя — 56 мільйонів гривень", — сказав Дмитро Рогожин.
За словами директора "Житомиртеплокомуненерго", збитки підприємства утворилися через невідповідність тарифів і витрат.
"Мораторій діє 5 років поспіль, і на даний час про збільшення тарифу ніхто не говорить", — розповів керівник комунального підприємства.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube