У трьох прикордонних громадах Житомирщини — Олевській, Народицькій та Словечанській — працюють простори психологічної підтримки, де безоплатно допомагають долати стрес тим, хто потрапив у складні життєві історії, у тому числі і через повномасштабне вторгнення військ РФ.
Такий соціальний проєкт за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в області реалізовує неурядова громадська організація "Ін Тач Юкрейн Фундейшн", — розповіла Суспільному його координаторка Анна Рябой.
За її словами, загалом у 3 громадах на півночі області створили 12 просторів психологічної підтримки — по 4 у кожній, які діють у найвіддаленіших селах. Від початку літа його послугами скористалися понад 200 місцевих жителів.
"Коли ми створювали простори психологічної підтримки у цих громадах, ми навіть не думали, що вони матимуть такий попит. Люди приходять із різними запитами: і коли у них депресія, і коли роздратування, складні стосунки у родині: з дітьми-підлітками, із дружиною/чоловіком, або просто, коли вони кажуть, що втрачають інтерес або смак до життя через безвихідь, втрату когось дуже близького, зокрема, і через війну. Зверталися зі своїми переживаннями і переселенці, які скаржаться, що не знають, як планувати власне майбутнє", — сказала координаторка проєкту.
Зі слів Анни Рябой, кількість консультацій, які фахівці надали у приміщенні простору, в рази перевищує кількість унікальних відвідувачів. Адже деяким людям потрібно пройти не одну, а значно більше сесій із психотерапії.
Психологічну допомогу у просторі надають на умовах конфіденційності — винятково у форматі в онлайн. Для цього приміщення простору відповідно обладнані.
"У просторах немає психологів як таких. Тут є тільки адміністратори, які підключають відвідувачів до платформи онлайн-консультування. Людина, яка звертається за консультацією або порадою, фізично не контактує із психологом. Вона не знайома і з ним. Це, на нашу думку, дає людині більш глибоко відкритися, розповісти про свій стан і натомість отримати гарантію, що про її проблему не знатимуть у громаді. Психологи, яких ми залучаємо, дуже фахові і досвідчені, є спеціалістами у тих чи інших напрямках", — розповіла Анна Рябой.
Раніше Суспільне розповідало, що у 3 прикордонних громадах Житомирщини люди безоплатно можуть отримати первинну медичну та соціальну допомогу за місцем проживання. Для цього тричі на тиждень із Житомира до них приїжджають мобільні медичні команди. За пів року спеціалісти побували у 65 селах, охопивши майже 2 тисячі місцевих жителів.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube