130 учасників із усіх регіонів України 10 серпня долучилися до шостого етапу ІІ Всеукраїнського туру змагань з адаптивних видів спорту "Сильні України" у Звягелі, що на Житомирщині. Їх організували для реабілітації та ресоціалізації військовослужбовців та ветеранів після поранень.
Про це Суспільному розповів організатор заходу, голова Федерації стонгмену України Сергій Конюшок.
За його словами, учасники виборюватимуть першість у чотирьох видах дисциплін: веслуванні на тренажері, жимі лежачи, аеробайках та в ривку гирі. А за їх підсумками, обиратимуть представників на участь міжнародному турнірі зі "Стронг Спірітс Геймс-2024", який відбудеться у Мадриді в жовтні у рамках міжнародного фестивалю "Arnold Classic Europe". Відбір до Національної збірної пройде 14 вересня у Буковелі.
"Вважається, що ці змагання є рейтинговими. Адже кожний його учасник у підсумку здобуває певну кількість балів, які впливатимуть на відбір до Національної збірної з цього виду спорту. А відтак кожний учасник дуже вмотивований на перемогу. Тож, аби взяти участь на цьому етапі, всі спортсмени серйозно тренувалися", — сказав організатор турніру.
На змагання приїхали учасники, які мають різні види травмувань — від найважчих, тобто таких, внаслідок чого потрібне пересування на кріслах колісних, або втратили руки чи ноги — до найлегших, тобто таких, які, на перший погляд, не мають явних ознак травмувань чи ушкоджень, — каже Сергій Конюшок.
"Але всі ці люди — діючі військові та ветерани російсько-української війни, які пройшли бойові дії і мають або фізичні або психологічні приховані травми. Проте всі вони змагатимуться у рівних умовах за принципом адекватності та справедливості. Спорт для них відіграє дуже важливу роль: він допомагає ресоціалізуватися та адаптуватися до повноцінного цивільного життя", — розповів організатор змагань "Сильні України".
Учасник змагань, ветеран російсько-української війни Михайло Дроботенко сказав, що він приїхав на змагання із Кропивницького. У 2015 році отримав поранення на Луганському напрямку. Півроку тому демобілізувався і наразі проходить реабілітацію, а також допомагає колегам та мотивує їх.
"На цих змаганнях я беру участь у всіх представлених дисциплінах. Адже у цьому виді спорту я з перших днів його заснування. Я один із 8 ветеранів, які встановили на фестивалі "Арнольд Класік" світовий рекорд, перетягнувши 4 вантажівки, вагою 35 тонн 20 метрів за дуже короткий час. А взагалі я спортом займаюся ще з дитинства. Спорт мені завжди допомагав бути активним як фізично, так і морально. Після протезування я не відчуваю, що живу якось не так. Кермую автомобілем, займаюся іншими видами спорту, беру участь у командних змаганнях і перемагаю", — розповів Михайло Дроботенко.
Інший учасник змагань Артем Марченко — діючий військовослужбовець. Раніше був звільнений у запас через поранення, але згодом знову повернувся.
"Я вперше долучився до змагань, коли у серпні 2023 року поїхав в Івано-Франківськ, а а потім змагання були в Житомирі. Відтоді я не пропускаю жодного із них. Беру участь у веслуванні, рідше в командному, також — ривок гирі і жим лежачи. Тільки жим лежачи я почав нещодавно, адже маю поранення у праву руку, тож трохи важко", — сказав Артем Марченко.
Сергій Дубов — захисник Маріуполя, пройшов російський полон у 2022 році. Ветеран розповів, що вшосте бере участь у подібних змаганнях.
"Тут настільки продумано та адаптовано під ветеранів, що не важко, бо все зроблено так щоб ветеранам з різними видами поранень було комфортно виконувати всівправи", — сказав учасник змагань Сергій Дубов.
Раніше Суспільне писало, що збірна України з веслування на човнах "Дракон", який проходив у Чехії здобула кубок Європи. До складу об'єднаної команди України увійшли професійні веслувальники та 10 ветеранів, які мають інвалідність внаслідок війни, серед них були і житомиряни.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube