Волонтери у Звягелі збирають та налаштовують 7-дюймові та 10-дюймові FPV-дрони. Команда з п'яти людей за день збирає близько 10 повністю готових до використання дронів. Вартість виробництва одного — від 12 700 гривень.
Про це Суспільному розповів Олександр Гороховський, який разом з командою виготовляє дрони.
"Я почав займатися виготовленням дронів на початку минулого року. Оскільки в мене служить два сини, я знаю потреби. Я постійно спілкуюся і напряму з "FPV-шниками", які працюють саме на таких дронах. Ми не виготовляємо з чого попало, адже я комунікую з хлопцями і запитую, з чого має бути зроблений дрон, який їм потрібний", — сказав Олександр.
З його слів, дрон-камікадзе здатний пролітати до семи кілометрів.
"Це 7-дюймовий дрон, він найчастіше використовується нашими бійцями. Він здатний нести вагу 1,5-2 кілограми вражаючих елементів. Це можуть бути різні боєприпаси, у нашому випадку — муляж заряду від РПГ. Складається дрон з найпоширенішої рами — Mark4. Практично усі компоненти, окрім батареї, китайського виробництва, батарея виготовлена в Україні", — пояснив Олександр.
Віктор Крижанівський також виготовляє дрони.
"В складі нашої команди є ті, хто вже не може бути призваний, не може служити в Збройних Силах України, люди з інвалідністю, у тому числі військовослужбовці, які втратили можливість проходити службу в Збройних Силах України, які прийшли з фронту", — розказав Віктор.
Команда з п'яти людей в день збирає близько 10 повністю готових до використання дронів.
"Сьогодні ми в стані виготовляти кілька сотень штук на місяць і це далеко не межа наших можливостей. Ось такий невеликий 7-дюймовий дрон сам по собі коштує 12 700 грн. Звісно, щоб виготовити їх кілька сотень штук необхідне серйозне фінансування", — сказав Віктор.
За словами голови благодійної організації "Дрони Звягеля" Олександра Кармазіна, волонтери створили фонд, щоб залучити до фінансування виробництва дронів якомога більше підприємців та громадян.
"Коли ми проаналізували і зрозуміли, що та кількість фінансів, яку ми збирали самотужки до цього часу, за власної ініціативи та ініціативи наших волонтерів, які співпрацюють з нами з 2014 року. Це значна кількість, але її недостатньо, адже це проєкт, який дорого коштує. Виникла ідея при зустрічі з підприємцями створити благодійний фонд під цей проєкт. Ініціативною групою ми звернулися до міського голови і на зустрічі з ним ухвалили рішення реалізувати проєкт. Ми запевнили голову, що зможемо зробити сто дронів в місяць, а він відразу підняв нам планку до тисячі дронів на місяць. Звичайно, ми можемо й тисячу зробити, головне — фінансування", — зазначив Олександр Кармазін.
Голова громадської організації додав, що невдовзі обсяги виробництва будуть збільшені та до проєкту долучаться нові волонтери.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: