Телефонна ветеранська лінія: в Житомирі за два тижні на неї надійшли пів сотні дзвінків

Телефонна ветеранська лінія: в Житомирі за два тижні на неї надійшли пів сотні дзвінків

Телефонна ветеранська лінія, Ольга Юрченко, Житомир
Логотип Служби "Телефонна ветеранська лінія", Житомир, 10 липня 2024 року. Житомирська міська рада

За два тижні від початку роботи в Житомирі цілодобової телефонної ветеранської лінії на неї надійшли 50 звернень від житомирян із різних питань.

Про це в етері Українського радіо Житомир у розмові із кореспонденткою Оксаною Кропивницькою розповіла директорка Житомирського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Юрченко.

За її словами, характер і тривалість розмов різні.

"Коли ми готувалися до відкриття телефонної ветеранської лінії, головною умовою було навчання тих людей, які приймають дзвінки. Ми готували людей, що дзвінки можуть бути не тільки дзвінок–запитання, а й "крик душі" або ситуація, пов’язана із неадекватною поведінкою, особливо у вечірні та нічні години. І зараз колеги моніторять та обговорюють кожен робочий день. Ми виписуємо проблемні запитання і далі продовжуємо навчання для наших спеціалістів. Процес роботи породжує нові фактажі і ми маємо наших спеціалістів підтримувати і готувати, щоб людина не була розгубленою", — сказала Ольга Юрченко.
Телефонна ветеранська лінія: в Житомирі за два тижні на неї надійшло пів сотні дзвінків
Ольга Юрченко, директорка міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Житомирська міськрада

За словами керівниці Центру соцслужб, ця структура співпрацює з ветеранами та захисниками з 2015 року. Тоді був створений структурний підрозділ — служба соціальної підтримки захисників і захисниць та їхніх сімей. Ольга Юрченко розповіла, що до служби зверталося багато ветеранів та волонтерів, які наголошували на важливості оперативної комунікації з ветеранами та їхніми родинами як онлайн, так і за телефоном.

"Як на мене, дуже важливо, щоб такі інформаційно–консультаційні лінії були в громадах. Тому що коли повертається захисник із війни або коли вони перебувають у зоні активних бойових дій, є багато не лише типових питань, але серед них багато і таких, які повинна вирішувати певна територіальна громада, або надавати ті чи інші послуги в громаді. Тому ми і створили таку телефонну ветеранську лінію", — сказала посадовиця.

Як працює телефонна ветеранська лінія

Телефонна ветеранська лінія працює цілодобово. Коли спеціалісти отримують дзвінок, в першу чергу іде повідомлення про те, що цей дзвінок обов’язково фіксується, розповіла Ольга Юрченко. Ведеться спеціальний журнал дзвінків. Якщо це не коротке інформування, а людина потребує комплексної допомоги, то спеціалісти заповнюють спеціальну картку клієнта, в якій виписуються основні потреби. Картка передається Службі соціальної підтримки захисників, і вже ці питання переадресовують на відповідні управління, департаменти і відділи.

"Це комплексна соціальна робота усіх підрозділів Житомирської міської ради, як управлінських, так і комунальних закладів та установ, які дотичні до надання соцпослуг ветеранам, учасникам війни та їх рідним. Коли розпочала роботу телефонна ветеранська лінія, почали надходити дзвінки від наших колег з інших регіонів, нас просять поділитися досвідом. Бо весь цей механізм роботи повинен бути юридично підкріплений", — сказала Ольга Юрченко.

Телефон цілодобової ветеранської телефонної лінії в Житомирі — 097 837 37 84.

Цілодобова ветеранська телефонна лінія в Житомирі розпочала свою роботу 15 липня. Відповідне рішення про відкриття такої консультативно-інформаційної лінії 10 липня ухвалив виконавчий комітет Житомирської міської ради.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок